בית » News » אורח חיים בריא זה לא סתם מיתוס

אורח חיים בריא זה לא סתם מיתוס

אימון כושראורח חיים בריא תמיד נשמע לנו כמו ביטוי להסתייג ממנו, כאילו שיקחו את כל מה שטוב בחיינו, המציאות האמיתית היא שאורח חיים בריא אין משמעותו לאכול ברוקולי כל היום ולשתות מים, אין ספק שירוקות ירוקים הם חלק ניכר מכך אך מדובר על state of mind שמתבטא בעשייה ממשית ולאו דווקא שיטות דיאטה הזויות כאלה ואחרות, בואו ננפץ לכם מעט מיתוסים על אורח חיים בריא.

  1. אי אפשר לאכול שום דבר טעים – הרבה אנשים מפחדים לעבור לאורח חיים בריא יותר מפאת החשש שלא יהיה ניתן לאכול מתוק או לאכול משמין, בעיקר לא יהיה ניתן לאכול מה שטעים לנו, הדבר במהותו לא נכון – אורח חיים בריא בכל הקשור לתזונה צריך להיות אכילה מודעת, כלומר להיות מודעים למה אנו מכניסים לפה, לא לאכול סתם כי משעמם ולאכול מהמניעים של רעב בלבד, צריך לאכול 3 ארוחות ביום בשעות מסודרות ולוודא שהארוחות מכילות את כל הויטמינים שאנו זקוקים להם, כולל פחמימות, שומנים בריאים (שמן זית, אבוקדו וכו') וכולל ירקות – כן ירקות הן חלק בלתי נפרד ועדיפות לירקות הירוקים.
  2. חייבים לעשות מ-ל-א כושר – כן ללכת לחדר כושר או אפילו להתעמל בבית זה חלק חשוב מאורח חיים בריא,  לא חייבים מייד להכנס למשטר קשה של אימונים מספיק פעם או פעמיים בשבוע זה למעשה שעתיים בשבוע, הגוף נוטה להתנוון ואף לחלות כאשר הוא אינו נמצא במצב ספורטיבי יותר מידיי זמן, אתם תרגישו הרבה יותר, תייצרו הרבה אנרגיה ואף יהיה לכם את היכולת לעשות יותר במידה ואפילו תצאו להליכות, ריצות או תתאמנו ממש בחדר כושר – זה הרבה יותר קל משנדמה,  מתחילים לאט לאט אחרי הפעמיים הראשונות שתרגישו מה זה עושה לגוף שלכם לא תרצו להפסיק
  3. נכנסים לדיכאון אם לא אוכלים מתוק – הסיבה הנפוצה ביותר שאנשים לא נכנסים למשטר בריא יותר בחייהם זו הסיבה הזו, כמויות גדולות של סוכרים מקפיצות את רמות הסוכר בדם מה שגורם לעודפי אנרגיה במערכת, לאחר שהסוכר יורד חשים נפילת סוכר לעיתים מורדשת יותר ולעיתים פחות ולכן יש חשק שוב לאכול מתוק, עצם אכילת המתוקים היא זו שגורמת לנפילות, מומלץ לאכול מתוק אך במידה ולא לאכול דברים מתוך מניע שאינו רעב.
  4. המלצה ולא מיתוס – גוף ונפש בריאים הם אחד, אם נתרגל מדיטציות, או אפילו ישיבה בשקט ללא התעסקות בחיצוני נוכל ליצור שקט פנימי שיתרום מאוד גם לגוף, אחת הסיבות העיקריות לאכילה כפייתית ואף להפרעות אכילה נובעות ממתחים נפשיים ומצבים רגשיים, אם נצליח ליצור שקט פנימי נוכל לתרום בצורה בלתי רגילה לאורח החיים שלנו, תתרגלו שעה של שקט ביום – שעה אחת בלבד מנותקים מהטכנולוגיה ובכלל מקשרים חיצוניים זה יעשה לכם נפלאות.
Share Button