בית » News » איך בוחרים וטרינר? המדריך המלא!

איך בוחרים וטרינר? המדריך המלא!

וטרינרהקריטריונים החשובים לבחירת וטרינר – המדריך המלא:

זמינות – חשוב לבחור מרפאה בה שעות הקבלה מתאימות עבורכם, כך שתדעו שגם כאשר אתם מסיימים לעבוד או בשעות הבוקר המוקדמות תוכלו לקבל את השירות הרפואי הנדרש. במרפאות בהן השירות ניתן רק במהלך שעות היום ניתן לברר גם עם המרפאה האם הם עובדים בשיתוף בית חולים וטרינרי באזור וכך תוכלו לקבל זמינות מסביב לשעון.

ותק וניסיון רפואי – מומלץ לבחור מרפאה בה לפחות יש וטרינר אחד עם מספר שנות ניסיון.  אמנם לא חייבים עשרים שנות וותק בכדי להיות רופא טוב אבל בהחלט מומלץ שלווטרינר המטפל שלכם יהיה ותק במקצוע. במרפאות רבות מועסקים וטרינרים צעירים לצד ותיקים יותר. זוהי הדרך האידיאלית, הוטרינרים הצעירים מביאים עימם את המרץ וההתלהבות והחידושים האחרונים אותם למדו בבית הספר לוטרינריה ואילו הוותיקים מלאי ניסיון וידע.

קרבה – לעיתים זהו הקריטריון החשוב למרבית הבעלים של חיות המחמד שאינם רוצים להגיע ברכב או תחבורה ציבורית עם בעל החיים (ובעיקר חתולים אשר לעיתים קשה להכניסם לארגז נשיאה). במקרים כאלו ניתן גם להסתייע בשירות מרפאה וטרינרית ניידת אשר מאפשרת שירות וטרינר עד הבית ואז לא תאלצו לחפש מרפאה באזור מגורכם.

ניקיון – חישבו כיצד אתם רוצים שתראה המרפאה המטפלת בכם; מרפאה שאינה מכבדת את עצמה ואינה שומרת על הניקיון בתוכה עשויה להשתמש באותם סטנדרטים במקרים בהם היא מטפלת או בחדר הניתוח.

מחיר – קריטריון חשוב מאוד נוסף. במרבית המקרים ברפואה הוטרינרית המחיר הוא הגורם להחלטה על וטרינר מטפל (זאת מאחר ולא קיימת רפואה ציבורית לבעלי חיים). עם זאת, חשוב להבין כי במרבית המקרים, התשלום הוא ביחס ישיר לרמת המרפאה, הציוד המקצועי בה והכשרת הצוות. מרפאה בה משלמים סכומים נמוכים לרוב אינה מצוידת לטיפול במקרים מורכבים או שהסטנדרטים הרפואיים שלה אינם זהים למרפאות יקרות יותר (לדוגמא, האם יש במרפאה מכונת הרדמה בגז  או האם בכל הרדמה יש נוכחות של רופא מרדים או לפחות אסיסטנט?).

יחס הוטרינר אל בעלי החיים –חשוב לבחור וטרינר אשר ישנה כימיה בינו לבית בעל החיים שלם, שאינו מתעצבן גם כאשר החיה אינה משתפת פעולה ובעיקר וטרינר אשר שמח בעבודתו עם בעלי החיים ונהנה מהאינטראקציה עימם. את כל זאת ניתן לבחון ולהתרשם כבר בביקור הראשוני שלכם במרפאה.

בנוסף, כמובן שניתן ואף מומלץ לבקש המלצות מחברים או שכנים אשר מחזיקים בעלי חיים ולנסות לבחור מהם הקריטריונים החשובים עבורכם בבחירת וטרינר מטפל עבור בעל החיים שלכם.

מאמר זה מוגש לכם כשירות ע"י מרפאת "וטרינר נייד – ביקורי בית", מרפאה וטרינרית ניידת באזור תל אביב והמרכז.

Share Button