בית » כללי » איך לדעת אם כאב הגב מגיע מהמזרון

איך לדעת אם כאב הגב מגיע מהמזרון

כאבי גב הפכו בשנים האחרונות לגורם תחלואה חמור המשפיע על איכות חייהם של רבים

עם התפתחות הטכנולוגיה והמעבר של רובנו לעבודה לא פיזית, רבים מעולם הרפואה סברו שהגיע הסוף למחלות השלד וכאבי הגב. מאחר ועובדי כפיים רבים סובלים מכאבי גב עקב נזק מצטבר לחוליות או נזקים כתוצאה מהעבודה, לא עלה על הדעת אז שישיבה נינוחה על כיסא תוביל לכאבי גב. למרות זאת, בשנים האחרונות אחוז גדל והולך של אזרחים מדווח על כאבי גב, והגיל הממוצע לסבל מהם רק הולך ויורד. כאבי גב עלולים לנבוע משרירים תפוסים או פגועים, או מבעיות בעמוד השדרה כגון בלט או פריצת דיסק. הסברה המובילה לסיבה שכאבי הגב כיום הופכים לנפוצים מבעבר, היא שהישיבה הממושכת מרגילה את גופנו למנח אשר הוא אינו מותאם אליו. בעוד גופנו נועד להיות פעיל אנו מאלצים אותה להישאר בישיבה כפופה, תופעה אשר משפיעה על שלד האדם מעבר לכאבי גב גם בתופעות של דלדול עצם מהיר (אוסטאופורוזיס) ועוד.

<< מנדלבויים מזרוני ספוג נחשבים היום לבין המזרונים הטובים כיום בשוק>> 

מזרוני ספוג

מאחר ואנו מבלים חלק ניכר מזמננו בשינה, למזרון השפעה קריטית על מצב הגב והשלד שלנו

במטרה לפתור את בעיית כאבי הגב, פנו החוקרים לבדוק את הסיבה והגורמים לכאב. הדגש המיוחד ניתן לכאבי גב הניתנים למניעה ללא שינוי משמעותי או רחב בחיינו. מאחר ובני אדם מעבירים כשליש מכל יממה, דהיינו שליש מחייהם בשינה, המזרונים הפכו לחשודים עיקריים בגרימה לכאבי גב. סוגי המזרונים אשר נחשבים לגרועים במיוחד לגב כוללים:

  • מזרונים רכים מידי: מזרונים רכים לא מאפשרים לגב שלנו תמיכה נאותה בעת השינה, וגורמים לגופנו לשקוע עקב משקלו בתנוחה לא טבעית. הגב ועמוד השדרה צוברים בצורה זו נזק רב, הנגרם לאחר שעות רבות של שינה.
  • מזרונים פגומים: מזרונים בהם חסרים קפיצים, או שרמת הקושי בהם משתנה הינם גורם נוסף לבעיות וכאבי גב. הגב שלנו בצורה זו עשוי גם להיתקע במנח לא נכון, ובצורה לא מאוזנת כך שבמקום לשמור על עמוד שדרה ישן הוא יתעקם בצורת המזרון.

חשוב לרכוש מזרון איכותי

מזרונים אם כן הם בעלי השפעה רבה על בריאותנו. הקפידו לעשות שימוש במזרון איכותי אשר נרכש מחברה המתמחה בתחום.

Share Button