בית » עיצוב הבית » איך לצבוע חדר ילדים?

איך לצבוע חדר ילדים?

 בטיחות לפני הכל

לפני שניגשים למלאכת צביעת החדר ומנסים לחשוב על רעיון, קונספט וריהוט בחדר חשוב מאוד, לבחור בחומרים שהם בטוחים לשימוש. מה הכוונה בצבע לקירות/רהיטים שהוא אכן בטוח לשימוש?

צבע בטיחותי הוא גם צבע ידידותי לסביבה ולשוהים בו. צבע בטיחותי הוא צבע על בסיס מים, ללא תרכובות אורגניות נדיפות ומתכות כבדות. כדאי לוודא שהצבע נושא תו תקן ירוק ממכון התקנים הישראלים.

גם הצד הפרקטי חשוב

רצוי שהצבע יהיה

 + קל לשימוש

+ שיהיה עמיד מאוד

 +ושהיה קל מאוד לניקוי מפני כל מיני סימנים ומזכרות שילדים כל כך אוהבים להשאיר ידועים כמו טביעות אצבעות, בוץ מהנעליים, שאריות של קטשופ, סימנים של טושים, והאפשרויות עוד רבות כיד הדמיון.

סופרקריל של טמבור מצטיין ברחיצות גבוהה במיוחד הוא מכיל טפלון שמונע הדבקות של חומרים, ובנוסף הוא בעל תו תקן ירוק ממכון התקנים הישראלי.

ניתן להשיג את צבע סופרקריל ב- 400 גווני פסטל מרהיבים מתוך מניפת הגוונים של טמבור.

 

איך לבחור צבעוניות?

השפע הוא האינסופי ויש אלפי גוונים של צבע לבחור מהם. מהיכן מתחילים?  בוחרים רעיון כללי, מוטיב, השראה. סיפור מסגרת זה דבר מאוד נכון שמאוד עוזר בתהליכי קבלת ההחלטות הנוגעות לבחירה של הצבעים בחדר וגם העיצוב שלו. סיפור מסגרת יכול להיות יער, או פיות, זה יכול להיות סיפורילדים ידוע  או דמות מהסרטים. במידה שהילדים גדולים מספיק אז מומלץ לשאול מה היא דעתם ולתת להם מקום לביטוי. אם הילדים יהיו מעורבים בלקיחת החלטות הם יהנו מאוד מהתהליך והתוצאה, ובנוסף על כך יווצר חיבור עמוק יותר בין הילד לחדר והוא ירגיש אחראיות לשמור על מצבו והסדר בו.

הגיל של הילד הוא גורם נוסף שמשפיע על בחירת הצבעים בחדר.

 אם מדובר בפעוטות– מומלץ לשלב בחדר גוונים עזים ובולטים שימשכו את תשומת לבו של התינוק, יגרו את חושיו וייסעו בהתפתחות שלו.

אם מדובר בילדים צעירים כדאי לקחת בחשבון שכל כמה שנים הם ירצו שינוי בעקבות ההתבגרות שלהם ולכן עדיף להחליט על מקטעי צבע שהנגישות אליהם היא קלה, ובהם לבצע את השינויים של הצבע.

אם מדובר במתבגרים– עדיף לא להחליט על צבעים שמזוהים מאוד עם בנים ובנות משום שבגיל הזה מארחים הרבה, ועדיף ליצור מצב בו לכולם יש תחושה של שייכות ונוחות לחלל לכל השוהים בו גם הבנים וגם הבנות.

מחפשים עבור צביעת דירה צבעי מקצועי שיעשה עבורכם את העבודה? חפשו בגוגל רויאל עבודות צבע!

ואחרי שבחרנו גוונים סוף סוף צובעים- אז זהו שלא!

לפני שצובעים ישירות את המשטח כדאי להתאמן על משטח ניסיוני עשוי קרטון או נייר עבה מאוד. צביעת הניסיון כשמה כן היא- תתן לכם איזשהוא מושג לגבי התוצאה של הצבע וניסיון עם העבודה איתו.  תוכלו ללמוד כיצד הצבע מתקבל, עד כמה הוא רווי, כיצד הוא נראה אחרי שכבה אחת כיצד הוא נראה אחרי יישום של שתי שכבות. כיצד התאורה בחדר משפיעה על הנראות של הצבע, האם באמצעות המברשת שאיתה אתם עובדים מתקבלת התוצאה הרצויה או שעדיף  לכם לעבוד עם גלגלת אולי דווקא ספוג. תופתעו לגלות כמה דברים מגלים מצביעת ניסיון ועד כמה זה שווה את הזמן וההשקעה.

ועכשיו צובעים!

כן עכשיו אפשר להתחיל לצבוע. והנה כמה טיפים לצביעה מקצועית יותר:

+ קודם כל יש לוודא שהקירות נקיים מאבק, או קורי עכביש, או שאריות של מדבקות למינהן- כל אלו צריכים להעלם לפני שהמברשת עם הצבע פוגשת את הקיר. אם אתם מגלים סדקים או חורים יש למלא אותם בטיח ולדאוג שמשטח הקיר חלק ויבש לפני הצביעה.

+ לפני הצביעה מכסים היטב את הרצפה בניילונים, ואת השקעים והמנורת במסקנטייפ (מסקנטייפ מהסוג החלש או כזה שעייפתם אותו לפני)

+את המשקופים והדלת או כל מיני פרטי ריהוט  אפשר להתאים לגוון המדויק של הקירות- עם צבע פוליאור על בסיס מים בגימור מט או מבריק, ולקבל מראה מהוקצע ותחושה של קוהרנטיות.

+ אם צובעים שני קירות ניצבים זה לזה בצבעים שונים חשוב מאוד לוודא שקו הגבול בינהם יהיה מדויק ונקי אחרת זה נראה פשוט לא מקצועי. מה שעושים זה שמים מסקנטייפ הפרדה על הגבול בין הקירות אבל עד הקיר הראשון שאותו אנחנו רוצים לצבוע (מומלץ להתחיל עם צביעה של הקיר הכהה יותר מבין השניים). צובעים עד המסקנטייפ ואפשר אפילו לעלות עם הצבע על המסקנטייפ מחכים שהצבע יתייבש מסירים את המסקנטייפ וצובעים את הקיר השני. אם יש טעויות של צבע אפשר לתקן אותם באמצעות מכחול עדין.

הכתבה באדיבות חברת טמבור

Share Button