בית » בית ומשפחה » איך נדע מהי חברת בנייה אמינה וטובה?

איך נדע מהי חברת בנייה אמינה וטובה?


Dump trunk full of sand on a beachהנכס אותו אתם רוכשים ובו אתם מתגוררים, הוא הנכס המושלם ביותר עבורכם ועל מנת שלא תתאכזבו בהמשך הדרך, עליכם לבחור חברת בנייה אמינה וטובה אך איך תדעו זאת.

מי שלבטח חצה את גיל השלושים, זוכר את הטרגדיה שהתרחשה בישראל עם אחת חברות הבנייה הגדולות והמוכרות בישראל, חברת חפציבה אשר פשטה רגל במהלך פרויקט עליו עבדה, ולצער רבים הפסיקה את עבודתה באמצע ובעלי נכסים רבים אשר רכשו דירה דרך חפציבה ולא בטחו את השקעתם איבדו את הנכס ולא זכו לקבל את כספם חזרה, אז על מנת שלא תהיו חלק מהסטטיסטיקה כדאי שתבחנו מראש את החברה דרכה הינכם רוכשים דירות.

לא רק הגרוע ביותר, שהוא איבוד נכס חשוב במהלך בחירת חברת בנייה, אלא גם בחירת בעלי המקצוע של החברה, אותם בעלי מקצוע שמרכיבים בדירתכם את מערכת האינסטלציה, מרכיבים את הריצוף, החשמל ועוד. כשאתם רוכשים דירה, אתם מצפים לקבל אותה בשלמותה ללא תקלות וכדי שזה יקרה יש לבדוק את חברת הבנייה בציציות וכך גם את בעלי המקצוע איתם עובדת החברה.

בחנו את החברה

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לבדוק האם חברת הבנייה רשומה ברשויות כדת וכדין ואין היא מצויה בחובות שעתידות להאפיל על המשך קיומה. לאחר שווידאתם כי אכן החברה פעילה ומצבה הכלכלי אינו רעועה, גשו לבחון מי הם בעלי החברה והשליטה בחברה, ובחנו את הגב הכלכלי שלה כך שאם תכנס החברה לקשיים, תוכלו להיות בטוחים כי יש לה מאיפה למשוך את הכסף לזמנים הקשים.

לאחר בדיקות אלו הביטו בפרויקטים קודמים אותם בנתה חברת הבנייה, בין אם אלו בתים פרטיים ובין אם אלו הם בתים משותפים לרבות בניינים. אל תתעצלו וגשו פיזית למבנה ואף דברו עם הדיירים שרכשו את הנכס. שאלו אותם את השאלות הנכונות לרבות אם יש להם ליקויים בדירות אשר מפרות את איכות חייהם, בדקו האם הם מרוצים וכדומה. אם התגלו בעיות אזי הדליקו בראשכם נורה אדומה.

בעלי מקצוע- בקשו מהחברה לדעת מי אלו בעלי המקצוע איתם עובדת החברה ובאילו חומרי גלם נוהגת החברה להשתמש. ככל שתקבלו פרטים מדויקים יותר, כך תוכלו לדעת מאילו חומרים יבנה ביתכם ובהתאם תוכלו לבחון את טיב ואיכות הבנייה. חברות רבות אינן מעניקות את מלוא האינפורמציה אלא אם שואלים הלקוחות ודורשים לדעת עד הפרט הקטן ביותר ועל כן, היו מהלקוחות אשר שואלים את השאלות ההכרחיות!

Share Button