בית » בית ומשפחה » איך תתמודדו עם הצפה בלתי צפויה בבית

איך תתמודדו עם הצפה בלתי צפויה בבית

מהם הגורמים להצפה?

הפצה בבית יכולה להיות מצב מאוד לא נעים, עם השלכות הרסניות על הבית עצמו, על התברואה ועל הבריאות של בני הבית. אמנם אין מדובר שבדבר נפוץ עד מאוד שצריך להטריד את מנוחתכם, אך הצפות בהחלט קורות מדי שנה בבתים ברחבי הארץ. הצפות יכולות להיגרם משתי סיבות מרכזיות. סיבה אחת היא גשמים עזים בעונת החורף, אשר מערכת הניקוז העירונית לא מסוגלת לנקז. במצבים כאלו ההצפות הן בדרך כלל חמורות מאוד, אפילו עד לרמה של הצפת קומה שלמה במבנים. המצב השני בו נגרמת הצפה הוא כאשר נסתמת מערכת הביוב הביתית ואז הביוב עולה על גדותיו. הצפות אלו אמנם לרוב לא תהיינה כה חמורות, אך כאן מדובר במצב שהוא מסוכן עד מאוד שכן הביוב מכיל חומרים לא בריאים וגורמי מחלות. על מנת למזער נזקים מהצפה, חשוב להבין שהטיפול בה מוכרח להיות מהיר מאוד ויסודי מאוד. עם זאת, כמובן שעדיף למנוע אותה מראש ולבצע אחזקה שוטפת של מערכות הביוב הביתיות. כדאי גם לוודא שמתבצעת תחזוקה איכותית של מערכות הניקוז העירוניות.ביובית יוסי גולן

מה עושים כשהבית מוצף?

ההתמודדות עם הצפות בבית כוללת מספר שלבים עיקריים:

  • שאיבת ההצפה – השלב הראשוני ביותר בפתרון בעיית ההצפה הוא שאיבה שלה באמצעות ביובית. הביובית היא משאית מיוחדת המיועדת לפעולות ביוב. משאית זו מכילה מערכת מיוחדת של צינורות שואבים ומדחסים, כשבאמצעותה היא יכולה לשאוב מים, ביוב ואפילו משקעים קשים בביוב באמצעות לחץ גבוה. הזמנת שירות של ביובית היא קריטית על מנת למזער נזקים משניים מהמים שעלולים להיגרם למבנה. בלעדיה לא ניתן להתחיל את השלבים האחרים.
  • ייבוש האזור – הימצאות של רטיבות בקירות וברצפה עלולה לגרור אחריה חודשים רבים של הצטברות עובש ושל התנפחות הקירות. כדי למנוע נזקי רטיבות, חשוב להזמין חברה שמומחית בייבוש של מבנים לאחר הצפה. הייבוש מתבצע באמצעות מכשירים מיוחדים במאפשרים לשאוב כמעט את כל הלחות שהצטברה בחלקי המבנה.
  • פינוי החפצים – לאחר הייבוש, מומלץ לפנות את כל החפצים של האזור שקרתה בו ההצפה. פינוי החפצים מפנה מקום לשלב הניקיון וגם מאפשר טיפול נקודתי בחפצים עצמם, שגם אותם צריך לייבש ולחטא.
  • ניקוי וחיטוי – לאחר שהאזור יבש, אסור לוותר על ניקיון איכותי שלו. במהלך הניקיון לא מספיק להיפטר מן הכתמים שהצטברו בקירות וברצפות, אלא יש צורך להיפטר גם מהגורמים המזיקים שאיננו רואים בעיניים. לאחר הניקיון חשוב מאוד לבצע חיטוי מקצועי של האזור, עדיף בסיוע של אנשי מקצוע.

אל תנסו להתמודד לבד עם הצפה

הצפה היא דבר שעלול לגרום לנזקים משמעותיים לבטיחות שלכם ולכיס שלכם. כדי להתמודד עם ההצפה, חשוב להזמין שירותים מקצועיים לטיפול בה, כמו ביובית, חברת ניקיון וחברה שתייבש את האזור. רק כך תוכלו להחזיר את המצב לקדמותו בצורה טובה.

Share Button


חדשות נוספות