בית » בית ומשפחה » בדיקת בית בתל אביב לפני רכישה

בדיקת בית בתל אביב לפני רכישה

ראיתם בית בתל אביב שמצא חן בעיניכם ואתם שוקלים לקנות אותו? הצעד הראשון שצריך לעשות הוא להזמין שמאי מקרקעין שיבחן את הבית ויאמר לכם מה מצבו. האבחנה שלו תוכל לומר לכם המון.

אתם זוג צעיר שרוצה לקנות בית בתל אביב, כדי להתחיל להרחיב את המשפחה קטנה שלכם? או שיש לכם ילדים והגיע הזמן לצאת ממעגל השכירות ולמצוא בית שיהיה שלכם? יש הרבה בתים למכירה בתל אביב, במחירים שונים, אתם רק צריכים למצוא את זה שמתאים לכם.

אם מצאתם בית שמצא חן בעיניכם, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא להזמין שמאי מקרקעין שיבדוק את הבית ויאמר לכם מה מצבו. משום שמחירי בתים בתל אביב הם מהגבוהים ביותר בכל הארץ, הבדיקה היא שלב חשוב בתהליך ההחלטה הסופית, כדי לא לזרוק סכומים גדולים לשווא.

בחירת שמאי מקרקעין בתל אביב

כדי שהבדיקה של הבית שאתם רוצים לקנות תהיה מדויקת, אתם צריכים שמאי מקרקעין מוסמך, עם כל ההכשרות והרישיונות המתאימים לביצוע העבודה שאותה אתם צריכים. בנוסף, אף על פי שאתם יכולים להביא שמאים מכל מקום שתרצו, כדאי לבחור בשמאי שעיקר עבודתו בתל אביב, משום שהניסיון שלו עם בתים בעיר יעזור לו בהערכת השווי בצורה הטובה ביותר, תוך השוואה שלו מול בתים אחרים באזור.

תוצאות הבדיקה

הבדיקה של השמאי תעזור לכם להבין האם המחיר שבעל הבית דורש הוא סביר ביחס לשווי הערך. יכול להיות שתגלו שדורשים מכם מחיר גבוה מדי, ואז יש להתחיל במשא ומתן. מצד שני, ייתכן שתגלו שהמחיר נמוך משווי הבית, ובמקרה זה כדאי להחליט בהקדם, לפני שמישהו אחר ירכוש את הבית במקומכם.

משום שתל אביב היא עיר מבוקשת בתחום הנדלן, ורבים בוחרים לגור בה – בדרך כלל בגלל תעסוקה – הבדיקה שהשמאי יעשה לבית תמיד תביא לשווי גבוה ביחס לבית דומה באזור אחר, כי הרי המיקום הוא בעל השפעה גדולה על שווי הנכס. אז, אל תפתחו תקוות לגבי מחיר מציאה.

לסיכום

עבור שמאי מקרקעין תל אביב היא מקום שבו כדאי להיות זהירים במיוחד, בגלל המחירים הגבוהים. אם אתם לא רוצים להפסיד כסף, שווה לשלם עבור הבדיקה. אם שילמתם על בדיקת רכב לפני קנייה, לא תשלמו על בדיקה של הבית?

Share Button