בית » כללי » ביטוח מבנה אל מול ביטוח תכולה

ביטוח מבנה אל מול ביטוח תכולה

שתי פוליסות הביטוח המתייחסות לאלמנטים שונים בדירה נקראות ביטוח מבנה וביטוח תכולה. הראשונה מספקת כיסוי הגנתי מפני נזקים שעלולים להיגרם למבנה, ואילו השניה מכסה מפני נזקרים שעלולים להיגרם לחפצי ערך המצויים בתוך המבנה. ניתן כמובן לרכוש את הביטוחים הללו בנפרד, אך מומלץ לרכוש אותם ביחד על מנת ליצור מערכת הגנה משתלמת במיוחד.

ביטוח מבנה

ביטוח מבנה

יש לדעת בתחילה, שביטוח דירה-  ללוקחי המשכנתאות-מכיל כמה סעיפי חובה הכוללים בתוכם סעיף צנרת ורעידות אדמה. כמו כן, זו היא פוליסה מומלצת לכל מי שרוכש דירה ישנה, ובנוסף גם למשכירי ושוכרי דירות. הסעיפים המרכזיים בביטוח המבנה מוגדרים בחוק, ולכן אין כל כך מקום לנסות ולתמרן בין הסעיפים. הכיסויים כוללים את הנזקים שעלולים להיגרם כתוצאה מאסונות טבע,הצפות, פיצוצים ועוד. אך חשוב לזכור כי הביטוח הבסיסי אינו מכסה מפני נזקים לצד ג', כלומר- פגיעות באנשים אשר שוהים במבנה שאינו מוגדרים כדיירים בו, והוא גם אינו מכסה מפני רעידות אדמה ונזקי צנרת, ולכן מומלץ מאד להרחיב את הכיסוי אל מעבר לפוליסה הבסיסית המוצעת.

ביטוח תכולה

ביטוח התכולה, בשונה מביטוח הדירה, מכסה מפני נזקים אשר נגרמים לפריטים בתוך הבית- רהיטים, מוצרי חשמל, וכמו כן, גם חפצי ערך המצויים בדירה, החל ממחשבים, תמונות, תכשיטים ועוד. הכיסוי מכסה מפני נזקים כגון גניבות, פריצות, שטפונות, אסונות טבע וכו'. כמו כן, יש אפשרות להרחיב את הכיסוי כל כיכלול גם אחריות לצד ג', וחפצים אישיים שאינם נמצאים בתוך המבנה, ואחריות מעביד כלפי העובדים בבית ( במידה ויש ). עלות הפוליסה משתנה בהתאם לשווי הרכוש בין מבוטח למבוטח, לאחר בדיקת שמאי כמובן, ובהתאם לפרמטרים השונים של כל דירה ודירה. יש הבדל משמעותי בין פוליסות של דירות קרקע ובתים פרטיים, לבין פוליסות של דירות בבניין. כמו כן, אזורים המוגדרים כאזורים המועדים לפורענות, עלויות הפוליסה יהיו גבוהות יורת מאזורים אחרים. לעיתים חברת הביטוח דורשת התקנת מערכות מיגון הולמות אשר יגנו על הנכס הגנה נוספת.

ביטוח אחד משתלם

את ביטוח התכולה והמבנה ניתן לרכוש דרך חברות הביטוח השונות, או באמצעות הבנק שממנו נוטלים את המשכנתא. למעשה, בידיו של האדם הממוצע אין נכס יקר יותר מדירתו, שאף מהווה השקעה וביטחון לשנים ארוכות. על כן, חשוב מאוד להגן עליה מבפנים ומבחוץ מפני טווח רחב ככל האפשר של נזקים, שללא כיסוי ביטוחי עלולים להוביל להוצאות כבדות שהמשפחה לא תוכל לעמוד בהן. בדיוק מסיבה זו מציעות החברות השונות את ביטוח התכולה והמבנה תחת קורת גג אחת, בהגדרת ביטוח דירה. על פי רוב, רכישתן של שתי פוליסות אלו יחדיו תקנה הוזלה בהשוואה לרכישתן בנפרד מחברות שונות, מה שמוביל לביטוח מקיף ומשתלם כאחד.

Share Button