בית » בית ומשפחה » ביצעתם הדברה – מה עושים עכשיו?

ביצעתם הדברה – מה עושים עכשיו?

לאחר שהזמנתם מדביר מקצועי שיבצע עבורכם עבודה של , אתם יכולים ליהנות מבית ללא מזיקים. אולם לפני כן, כדאי לזכור שאם מדובר על הדברה שבה היה שימוש בחומרים כימיים – יש להקפיד על כמה כליל התנהגות חשובים מאד. הטעמים לכך הם מובנים: מדובר על חומרים שיכולים לפגוע לא רק במזיקים – אלא גם ביצורים חיים אחרים, וחשיפה ישירה אליהם, עלולה לפגוע בנו. לכן, חשוב להקפיד על הכללים הבאים, בכדי שתוכלו למנוע כל מגע ישיר עם חומר ההדברה וליהנות מבית נקי ללא מזיקים.

הכללים להתנהגות לאחר הדברה

  • לפתוח חלונות – אפשר להקטין באופן משמעותי, כמעט עד לאפס את הסיכון להרעלה כתוצאה מחומר ההדברה, אם מקפידים על אוורור מאתים. פתחו לרווחה את כל החלונות אחרי שעברתם הדברה בחיפה. כך תוכלו להבטיח לעצמכם אוויר נקי כמה שיותר מהר.
  • שטיפת הרצפה – מאחר שחומר ההדברה צריך להישאר זמן מה אפקטיבי על הרצפה שלכם, כדאי להימנע משטיפתה למשך מספר ימים. לרוב מדובר על טווח בין יומיים לחמישה ימים – בהתאם לסוג ההדברה שעברתם, ויש להתייעץ על כך עם המדביר.
  • בעלי חיים – אם יש לכם חיית מחמד, כדאי לדעת שברוב המקרים היא רגישה הרבה יותר מאדם בוגר לחומרי ההדברה. יש להקפיד על כך שהחיה לא תסתובב באזורים שהודברו. במידת הצורך כדאי להעביר אותה למקום אחר למשך יומיים-שלושה למען בריאותה.
  • תינוקות ונשים בהריון – לאחר שמבצעים הדברה בחיפה, כדאי לדעת שגם תינוקות וגם נשים בהיריון מהווים אוכלוסיה רגישה הרבה יותר לחומרי ההדברה, והחשיפה שלהם אליה מסוכנת יותר. גם כאן, אפשר לעתים לשקול מעבר קצר של מספר ימים בודדים (או לפחות של 24 שעות) מחוץ לדירה.

ומתי אנחנו חוזרים לדירה?

כדאי לזכור שגם על אדם בוגר יש מידה של סיכון אם הוא נחשף ישירות לחומר ההדברה בשיא פעולות. לרוב, ההמלצה היא שלאחר שעברתם הדברה בחיפה, תצאו מהבית לתקופה שנעה בין שעתיים לחמש שעות, כדי להימנע ממגע ישיר.

Share Button