בית » כללי » דלתות בלגיות לבית

דלתות בלגיות לבית

הסגנון הבלגי מגיע גם לדלתות הבתים וכיום ניתן למצוא אותו במגוון עצום של דגמים ועיצובים. במאמר הבא נסביר מהו פרופיל בלגי ונבין כיצד להפוך את הדלתות לפתרון מעשי ודקורטיבי

פרופילים בלגיים משנים את המראה של הדלת והופכים אותה לחלק בלתי נפרד מהעיצוב של בתים מודרניים. את הפרופיל הזה ניתן לזהות בראש ובראשונה לפי החלוקה הגיאומטרית, או המראה החיצוני והסינון העדין של האור. דלתות בלגיות מקנות תחושה אינטימית ומאירות גם חללים סגורים ומקורים. דלת בפרופיל בלגי מעוצב יכולה להתאים בכל אחת מהסיטואציות הבאות:

א. מפתחים גדולים – המטרה של שימוש בדלתות בלגיות במפתחים גדולים היא לייצר מרחב למשחקי צורות, שקיפויות, אור וצל. המפתחים הגדולים בולטים על רקע סגנונות עיצוב אחרים בבית והם נוחים מאוד לשימוש ארוך טווח.

ב. נוף – אידיאלי להשתמש בדלתות בלגיות במפתחים הפונים אל נוף יוצא דופן. כך ניתן להפוך את הנוף לחלק מהדלת ומהבית, מבלי לשאת בהוצאות גבוהות. הדלתות הבלגיות מכניסות אור טבעי ולכן גם חוסכות בהוצאות חשמל ואנרגיה.

ג. רושם – מי שאינו מוכן להתפשר על דלת סטנדרטית חייב לבדוק את האפשרות של עיצוב דלתות בלגיות. עיצוב כזה מקנה רושם ייחודי במחירים נמוכים ומפתיעים.

התאמה אישית של דלתות בלגיות

על מנת לנצל את היופי והיתרונות של דלתות בלגיות כדאי לבצע התאמה אישית. בעוד בעבר ההתאמה התמקדה רק בחלונות, כיום ידוע עד כמה הדלתות הן אלמנט חשוב בתוך הבית. התאמה אישית של דלתות בלגיות מתחילה בהגדרת צרכים ובאיסוף נתונים על החלל. במידה ומדובר על דלתות כניסה, יש לשים דגש על מנגנוני נעילה ובטיחות. בדלתות חוצצות או במעברים בין גינה, מרפסת וחצר לבין הבית אפשר להסתפק בדלתות מעוצבות ועדינות בלבד. השילוב בין המראה החיצוני של הדלתות לבין הפונקציונאליות שלהן הוא זה שהופך את הפרופילים הבלגיים למוצלחים כל כך.

נושא נוסף שיכול לעלות לדיון במהלך התאמה אישית של דלתות בלגיות הוא התקציב. אסתטיקה ייחודית וטעם העולה בקנה אחד עם העדפות הלקוח לא חייבים לבוא על חשבון הוצאות גבוהות. העיצוב נבנה בסופו של דבר על ידי פרופילים איכותיים וחדישים, העושים שימוש בזגוגיות חזקות ועמידות. ההשקעה בדלתות בלגיות היא חד פעמית אך התועלת היא ארוכת טווח.

היכן רוכשים דלתות בלגיות?

אפשר לרכוש דלתות בפרופיל בלגי דרך חברות העוסקות בתחום. רצוי לקבל מידע על הניסיון של החברה, המוניטין שלה והאופן בו היא עומדת בלוח הזמנים שנקבע מראש. רוב הלקוחות מוסיפים פרופיל בלגי לדלתות במהלך שיפוץ או חידוש של הבית, אך ניתן לעשות זאת גם לפני כניסה לבית חדש.

לסיכום, דלתות בלגיות מייצגות עולם שלם של אפשרויות דקורטיביות ופונקציונאליות. אפשר להשתמש בפרופיל הבלגי בדרכים שונות ולהפוך את הדלת לאלמנט בולט, מרשים ובעיקר נוח.

Share Button