בית » בית ומשפחה » האם ניתן לקבל הלוואה לרכב יד שניה

האם ניתן לקבל הלוואה לרכב יד שניה

רכישת רכב יד שנייה היא אפשרות חסכונית ומועדפת, ללא ספק, בהשוואה לרכישת רכב חדש. על אף זאת, הליך הרכישה עשוי להיות מתיש ומורכב, זאת במידה שאינכם מנוסים דיכם בעניין, ולא מודעים מספיק לסכנות האורבות בדרך.

מימון לרכב ופרסום רכבים יד שנייה

ישנם לוחות אלקטרוניים (אינטרנטיים) רבים בימינו, בעוד קרנם של הלוחות בעיתונות המודפסת יורדת לאיטה. פחות ופחות אנשים מפרסמים אודו מכירת רכבם באמצעות מודעה המודבקת על חלון הרכב. כך או כך, אלו הרוכשים רכב – ייתכן וירצו לקבל מימון לרכב. בואו נבחן מקרים אפשריים הנוגעים ברכישת רכב, מימון לרכב ועוד, שהרי מדובר ברכישה רבת משמעות, ובעלת השפעה ניכרת על חשבון הבנק של הרוכש.

היתרונות רכישת רכב יד שנייה

רבים הם המקרים בהם רכישת רכב שאינו חודש הוא אפשרות נבונה יותר, גם אם הדבר כרוך בלקיחת מימון לרכב. אכן – מפתה הדבר לרכוש רכב חדש, היישר מהניילונים עם ריחם המדהים, אולם רכישת רכב יד שנייה היא בעלת יתרונות ייחודיים משלה:

  • מחיר זול בכ-20 עד 30 אחוזים
  • בשנתונים מתקדמים – אחריות יבואן עדיין בתקוף
  • חיסכון בכסף לביטוח רכב
  • איתור קל של היסטריית הרכב מיד שנייה וכך להימנע ממפח נפש אפשרי

קניית רכב מאדם פרטי

מימון לרכב יד שנייה מאדם פרטי דורש בדיקה מעמיקה של זהות הנהג שמוכר את רכבו, וכמובן, את הרכב שברשותו. עבור כך, ראי לבקש מבעלי הרכב את רישיונו, על מנת לבדוק פרטים חיוניים, לוודא שקיימת זהות מוחלטת למה שמופיע ברישיון הרכב (לא לשכוח לבדוק גם מספר מנוע, מספר שלדה, ובעלים קודמים). אין טעם לבקש ולקבל מימון לרכב באם המוכר אינו אמין. שקלו גם להיפגש עימו בביתו הפרטי לאחר שיחת הטלפון. ראוי גם לוודא שהרכב אינו מעוקל או משועבד – בהרמת טלפון לרשם החברות או משרד הרישוי; צעד זה יבטיח תהליך חלק של העברת בעלות.

רכישת רכב מליסינג

בארצנו הקטנה, מימון לרכב הופך להיות נפוץ, שהרי הלוואות אינן מיועדות כיום רק למשכנתא, אלא אף למטרות אחרות. גם רכישת רכבים ישנים מליסינג הופכים נפוצים ופופולאריים, שהרי מכוניות חדשות רבות מלכתחילה נרכשות על-ידי חברות אלו. לרוב, יספיקו ארבע או חמש שנות נסיעה של עובדי חברות שונות במשק, עד אשר יוצאו המכוניות למכירה בשוק. לא כדאי לטעות ולחשוב שהעובדה שהרכבים שירתו שנים ספורות בחברה מסודרת, משמעותה שהרכבים גם טופלו ותוחזקו כראוי, וכפי שמתבקש מהוראות היצרן. גם במקרה זה, כמו בכל מקרה של רכישת רכב יד שנייה – יש לבדוק את הרכב לעומק. אכן – גם מחברות ליסינג המוכרות רכבים, יש לדרוש מסמכים המעידים על עברו של הרכב, מכילים מידע אודות תיקונים ותאונות. אל תתביישו לדרוש לקחת את הרכב לבדיקה במוסך או במכון מטעמכם, ולא כזה מטעם חברת הליסינג; או-אז תוכלו להשתמש בבטחה בכסף מימון לרכב שהשגתם, ובלב שקט.

קניתם רכב? אל תשכחו לעשות לו חלונות כהים לרכב (-:

Share Button