בית » בעלי מקצוע » הדברה בטוחה לכל המשפחה

הדברה בטוחה לכל המשפחה

אין עוררין על כך כי כאשר מתגלים חרקים או מכרסמים בבית יש להזמין הדברה מקצועית. מזיקים מסוג תיקנים, נמלים, פרעושים או מכרסמים מסוגים שונים אינם רק מפגע אסתטי בבית הגורם לפחד ובהלה, אלא שמדובר במפגע בריאותי ממדרגה ראשונה אשר עלול להביא מחלות מסוכנות. על מנת להשמיד את המזיקים הללו בבית באופן יסודי יש להזמין מדביר מקצועי אשר יבצע את ההדברה היטב.

יש להבין כי רוב חומרי ההדברה אשר נעשה בהם שימוש הם חומרים כימיים אשר מאד מסוכנים גם לבני אדם וגם לחיות המחמד שבבית וכאן תמונה הסכנה. בשנים האחרונות נכנסו לתחום חומרי הדברה אורגניים (טבעיים) אשר אינם מסוכנים לסביבה או לאדם ומומלץ לשאול את המדביר בנוגע לשימוש בחומרים מאלה אצלכם בבית.

כיצד תעשו הדברה בטוחה לכל המשפחה?

כדי לוודא כי ההדברה בטוחה יש לוודא את הדברים הבאים:

  • רישיון – על כל מדביר להיות בעל רישיון מטעם משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה, וניתן לבדוק זאת באתר האינטרנט של המשרד להגנת הסביבה.
  • חומרי הדברה מורשים – יש בארץ רשימה של חומרי הדברה מורשים שרק בהם מותר לעשות שימוש. יש לוודא כי החומר שבו עומד המדביר לעשות שימוש הוא תקני, וכי מותר לו לעשות בו שימוש (לא לכל מדביר מותר לעשות שימוש בכל חומרי ההדברה וזה מצויין על גבי הרישיון שלו).
  • זמני יציאה מהבית – לכל חומר הדברה יש זמני יציאה מהבית שבהם מצווים בני המשפחה להיעדר מהבית. הזמנים הללו רשומים על גבי המיכל המקורי של חומר ההדברה. יש לוודא כי המדביר מביא את חומר ההדברה אך ורק במיכל המקורי שלו אשר עליו מצויין זמן היציאה מהבית.
  • מידע למקרה חירום – לאחר ההדברה על המדביר להשאיר בביתכם דף, ובו פירוט של החומרים אשר בהם השתמש במהלך ההדברה, תאריך ושעת ההדברה, וכמו כן מספרי טלפון למקרי חירום, במידה ומישהו יחוש ברע לאחר ההדברה בבית.
Share Button