בית » News » המדריך המלא לבחירת מדביר מקצועי

המדריך המלא לבחירת מדביר מקצועי

מדבירהקיץ בפתח והחרקים והמזיקים מגיעים יחד אתו, ולכן בחירה של מדביר היא צעד חשוב וחיוני. מזיקים ברחבי הבית עשויים לפגוע באיכות החיים, להשפיע על הבריאות, ולגרום לנזקים קשים לקירות, לתשתיות, לצנרת ולחשמל. ההתפתחות הטכנולוגית של השנים האחרונות יצרה שלל כלים להתמודדות עם מזיקים. השימוש בכלים אלו תלוי במיומנות של המדביר ובניסיון שלו. מהבחינה הזו, בחירת מדביר בצורה נכונה יכולה לעשות את ההבדל בין שביעות רצון לעוגמת נפש.

ניסיון, רישיון ואמינות של הדברה בקריות

הקריטריון הראשון לבחירת מדביר מקצועי הוא כאמור הניסיון. בבואכם לבחור חברת הדברה בקריות, בצפון, במרכז או בדרום – בררו מהו הניסיון של המדביר, ובאילו סוגי מזיקים הוא מתמחה. ישנן חברות הדברה בקריות, המתמקדות במעופפים כגון יתושים וזבובים, לעומת אחרים, המדבירים מכרסמים ותיקנים. עבור כל מזיק יש להשתמש בשיטת הדברה שונה. היעילות של ההדברה נמדדת בטווח הארוך, משום שהמטרה היא לעבור הדברה אחת לשנה, או במקרים קיצוניים אחת לחצי שנה. חומרי ההדברה מסוכנים לבריאות, ולכן יש לפנות את הבית או את המשרד בזמן ביצוע הניקיון. למרות שישנה מידה מסוימת של חוסר נוחות, מדובר על פתרון אולטימטיבי להתמודדות עם מזיקים. יש לוודא, כי חברת ההדברה עובדת עם רישיון מוסמך ולנסות לקבל המלצות מחברים או בני משפחה.

השיקול הכלכלי בבחירת הדברה

קריטריון נוסף לבחירת מדביר מקצועי הוא המחיר. השיקול הכלכלי הוא לא תמיד החשוב ביותר, ולפעמים עדיף לשלם מחיר יחסית גבוה, על מנת להבטיח עבודה יסודית. אך, כאשר מדובר על בתים גדולים עשויים ההבדלים להגיע למאות שקלים. קבלו הצעת מחיר לפני תחילת העבודה, ותאמו פגישת היכרות באיזור הדורש הדברה. אל תתפשרו על הסכם טלפוני בלבד, משום שלאחר ההדברה עשויה החברה לגבות תוספות שלא הופיעו בהצעה המקורית. המחיר של הדברה נקבע על פי מספר החדרים, המיקום ואופי הטיפול הדרוש. ישנן חברות, המבצעות ניקוי לפני ואחרי ההדברה, וכך מבטיחות תוצאה אופטימאלית.

סוגי הדברה והתאמה לצרכי הלקוח

לא כל חברות ההדברה משתמשות בחומרים כימיים. על מנת לבחור חברה, יש להכיר את סוגי ההדברה ואת ההתאמה בין השיטה לבין הדרישות. מלבד הדברה כימית ניתן למצוא חברות, המפעילות הדברה ביולוגית, אך היא לא מתאימה לכל סוגי המזיקים. ישנה אפשרות גם לערוך הדברה אורגנית, כאשר היתרון הוא שימוש בחומרים טבעיים, אשר אינם פוגעים באדם או בסביבה. הדברה המבוססת על ג'ל או הדברה אולטרא סונית, שעושה שימוש בתדרים של קול, נחשבות גם הן לטכניקות מתקדמות. בסופו של דבר, ההדברה צריכה להתאים לצרכים ספציפיים. לא כדאי להמתין יותר מדי לפני הזמנת שירותי הדברה: טרמיט אחד יכול להתרבות תוך מספר ימים, עכברים עשויים לכרסם בחוטי החשמל, ותיקנים עלולים להשתלט על סביבת המחיה שלכם. הזמינו שירותי הדברה, ושדרגו את רמת איכות החיים באופן מיידי.

הכתבה באדיבות חברת מדביר הצפון

Share Button