בית » News » המדריך המלא לסגירת מרפסת

המדריך המלא לסגירת מרפסת

סגירת מרפסתאם יש לכם מרפסת מקורה שאתם לא כל כך משתמשים בה, או שאתם משתמשים בה אבל מוצאים שיותר משאתם זקוקים לשטח חיצוני אתם זקוקים לשטח פנימי נוסף שיאפשר לכם להתנהל בבית בצורה הרבה יותר נוחה, כדאי מאוד שתשכרו את שירותיה של חברה המתמחה בתחום של סגירת מרפסות. איך עושים את זה, מה העלויות ואיך בוחרים את החברה הנכונה – לשאלות אלה ועל שאלות אחרות תוכלו למצוא תשובה במאמר שלפניכם.

חדר נוסף לכל דבר

פעמים רבות אנשים לא מבצעים סגירת מרפסת למרות שלכאורה קיימים בביתם כל התנאים הדרושים לכך, רק מתוך חשש שהחלל שיתקבל ייראה "תלוש" מהבית כולו, מעין טלאי שנוסף לשאר חלקי הבית בעל כורחו. זה קורה בדרך כלל כי אותם אנשים ראו עבודות פחות מקצועיות, שנעשו, אולי, על ידי חברה לא מקצועית ואולי אפילו לא מורשה, ולכן התוצאות נראות בהתאם. בפועל, כאשר שוכרים את שירותיה של חברה מקצועית ואמינה, שביצעה כבר עבודות רבות של סגירת מרפסות ושביכולתה למצוא פתרונות לכל מצב בשטח עצמו, החדר שמתקבל הופך להיות חדר לכל דבר בבית, כך שאנשים שלא ביקרו קודם במקום ולא יודעים שבוצעה בו עבודת שיפוץ בטוחים שהחדר היה שם תמיד.

השיטות השונות לסגירת מרפסות

יש היום שתי שיטות עיקריות לביצוע העבודה:

  • בנייה קונבנציונלית – הבנייה הרגילה המוכרת לנו, באמצעות לבנים, חול ומלט.
  • בנייה קלה – שימוש בחומרים קלים כמו פוליסטירן (לבידוד), אלומיניום, זכוכית ועוד.

היתרון של הבנייה הקונבנציונלית מתבטא בחוזק וביציבות של הקירות, ואילו יתרונות הבנייה הקלה מתבטאים במהירות העבודה, בעבודה נקייה ובהרבה פחות בלגן, וזה עוד לפני שהזכרנו את התרומה המשמעותית לאיכות הסביבה. אין ברצוננו להמליץ על שיטה זו או אחרת, פשוט מכיוון שהבחירה צריכה להיעשות על פי ההתאמה הן לשטח עצמו והן להעדפות האישיות שלכם, אולם חשוב שתהיו מודעים לחלופות כדי לבצע את הבחירה הנכונה עבורכם.

בחירה נכונה של חברה

על מנת להיות בטוחים שהעבודות מתבצעות כמו שצריך, מומלץ לבסס את בחירת החברה שתבצע עבורכם את העבודה על הפרמטרים הבאים:

  • עבודה ברישיון – חשוב מאוד לפנות אל חברה הפועלת ברישיון ואשר תוכל לספק לכם קבלות על העבודה. כך תהיו בטוחים שמדובר בחברה מוכרת  הפועלת בצורה חוקית, דבר שיגדיל את הסבירות שיהיה לכם אל מי לפנות, במידת הצורך, גם לאחר שתסתיים העבודה.
  • ניסיון בתחום – זאת לא חייבת להיות חברה שהוקמה לפני שלושה עשורים כדי לבצע סגירת מרפסת כמו שצריך, אבל מומלץ מאוד שזאת תהיה חברה שכבר ביצעה עבודות רבות מסוג זה. כך תוכלו להיות שקטים ולדעת כי אנשי המקצוע שיעבדו מטעמה יוכלו למצוא פתרונות בשטח לכל צורך ובעיה שיעלו.
  • לקוחות ממליצים – מאוד מומלץ לפנות ללקוחות של החברה ששכרו את שירותיה לצורך סגירת מרפסת. אין כמו חוות דעת שאתם מקבלים מלקוחות כדי לסייע לכם להחליט אם לבחור בה או לא.
  • מחיר – המחיר תמיד מהווה שיקול, אבל כשמדובר בעבודות בנייה שכאלה הוא לא צריך להיות במקום הראשון. אחרי הכול, כשמבצעים סגירת מרפסת חשובה קודם כל איכות העבודה, שתאפשר לכם ליהנות מחדר אטום לגמרי, חזק ושנראה מצוין, ולא עוד כמה אלפי שקלים שיכולים לעשות את ההבדל. לכן, קחו את הפרמטר הזה בחשבון, אבל אל תתנו לו משקל גבוה מדיי.
  • אין כמו מראה עיניים – אמנם זה כרוך במעט טרחה, אבל כדי שתהיו בטוחים שאתם עושים את הבחירה הנכונה כדאי מאוד שתיגשו לראות עבודות שביצעה החברה במקומות אחרים. הסתכלו על הגימורים, בדקו את איכות האיטום והתבוננו במראה הכולל. אם אהבתם את מה שראיתם, והחברה האמורה עונה גם על שאר הפרמטרים – אל תהססו ושכרו גם אתם את שירותיה. סביר מאוד להניח שתהיו מרוצים מהתוצאות. בהצלחה!

המאמר נכתב באדיבות חברת גג חדש

Share Button