בית » slaider » המדריך הנכון לקניית דירה חדשה בישראל

המדריך הנכון לקניית דירה חדשה בישראל

קניית דירה חדשהמזל טוב! החלטתם לרכוש דירה חדשה!

רכישת דירה חדשה היא אולי אחד הדברים היותר מסובכים שנעשה בתור משפחה טרייה או זוג צעיר. זהו צעד חשוב מאוד שכן אנחנו משקיעים את כל ההון שלנו (ובמקרים רבים גם של הורינו) בנכס שעתידו לשרת אותנו לעוד שנים רבות.

חיקרו היטב את איזור המגורים העתידי שלכם

ריכשו דירה באיזור שיכול להתאים לסגנון החיים העתידי שלכם. שימו לב כי אם כרגע הינכם חושקים באיזור דרום תל אביב או פלורנטין- ייתכן שכאשר ילדים יהיו מעורבים בתמונה, תתקשו לגור באותו איזור ותיאלצו להחליף מקום מגורים עוד לפני סיום תשלומי המשכנתא.

חישבו תמיד 15 שנים קדימה ודמיינו האם הנכם מסוגלים לגור באותו איזור.  הסתובבו בשכונה כמה פעמים לפני שאתם רוכשים את הדירה, הגיעו בשעות שונות- שעות עומד או שעות לילה, שימו לב לחניות או לקרבה של מרכולים, מתנס"ים, מוסדות לימוד, כמות הרעש, פארקים וכו. גילוי מוקדם של דברים שלא תוכלו להתפשר עליהם רק יכול לסייע.

ביחרו מבנה דירה המתאים לצרכים שלכם

נכון שכולנו רוצים קוטג' מפואר בעל 5 קומות ו6 מפלסים וגינת ענק עם פרסים?  חישבו שנית. אם אין לכם צורך בבית גדול, אל תרכשו אותו מלכתחילה. בית שלא יצאים לצרכים שלכם יכול בקלות להפוך לעול עם השנים. ביחרו בית המתאים למספר הנפשות הקיים או העתידי, מבנה בית או דירה המתאים לגידול ילדים או לחילופין לנכים או מוגבלויות אחרות וחישבו על המעבר לבית לאורך זמן ולטווח ארוך.

חשבו את החזרי הוצאות הדירה החדשה שלכם

דירות חדשות למכירה מתאפיינות לרוב במחירים גבוהים, במיוחד במצב השוק הישראלי בנדל"ן בשנים האחרונות. עד כמה שזה נשמע מפתה, השתדלו לרכוש דירה שתוכלו לעמוד בהחזרי המשכנתא החודשיים- אמנם לא תרכשו וילת פאר או קוטג' אם אין ברשותכם את ההון העצמי לכך, אך תוכלו לעמוד בהחזרים חודשיים הגיוניים המתאימים להכנסות שלכם.

התייעצו עם יועצי משכתנאות     

לקיחת משכנתא היא עניין רציני לכל דבר. זוהי התחייבות להלוואה הגדולה ביותר שתוכלו לקחת לכל ימי חייכם ושכנראה תלווה אתכם לעשור אחד או שניים- לעיתים אף יותר. שבו עם יועצי משכנאות בבנקים או פרטיים וקבלו הצעות למשכנתא או לביטוחי משכנתאות. הייעוץ ניתן בחינם ולכן תמיד מומלץ לשמוע ואז לקבל החלטה דרך מי לקחת את המשכנתא בסופו של עניין.

לסיכום: בחירת דירה לפני רכישה היא עניין שיש לקחת ברצינות שכן זהו תהליך קצר שילווה אותנו לעוד שנים רבות של מגורים והחזרי תשלומים.

בהצלחה ושיהיה מעבר קל. 

Share Button