בית » מגזין » העברת פסנתרים וחפצי אומנות

העברת פסנתרים וחפצי אומנות

העברת פסנתרים וחפצי אומנות

יש מספר הבדלים משמעותיים בין חברה המציעה שירותי העברה והובלה של פסנתרים, חפצי אומנות ופריטים יקרי ערך אחרים לבין חברות העוסקות בהובלות פשוטות בלבד. ראשית, מבחינה כלכלית יש לפסנתרים ולחפצי אומנות ערך רב. מחירו של פסנתר עשוי להגיע לאלפי שקלים, בעוד מחירם של חפצי אומנות בעלי שם גבוה אף יותר. שנית, העברת חפצי אומנות ופסנתרים דורשת ציוד מיוחד. המשקל של הפסנתר, ההגנה על חפצי האומנות, סידור הציוד בתוך המשאית ופריקה אל בית הלקוח מחייבים מעורבות של אנשי מקצוע בעלי ניסיון.

הדרישות מחברות המבצעות העברת חפצים יקרי ערך

חברה המתבקשת להוביל פסנתרים וחפצי אומנות נדרשת אם כן לעמוד בדרישות ברורות:

–          צוות מובילים מיומן

–          הובלה איכותית ובטוחה

–          צי כלי רכב מגוון

–          היכרות עם החשיבות של פסנתרים וחפצי אומנות

–          ניסיון בהובלה של פריטים יקרי ערך

מלבד ההיבט המקצועי, חברה המעבירה חפצי אומנות ופסנתרים מפעילה פוליסת ביטוח מיוחדת. במסגרת הפוליסה הזו ניתן להגדיר רף כיסוי מכובד, אשר המטרה שלו היא להבטיח ללקוח שירות משביע רצון. הפוליסה אינה באה על חשבון נקיטת אמצעי זהירות, אך ניתן להיעזר בה במידה ומתרחשות בעיות בלתי צפויות.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, פוליסת ביטוח עבור העברה והובלה של פריטים יקרים לא תמיד הייתה חלק מהרפרטואר של חברות הובלות. רק חברות אשר מבינות את הצורך בביטוח יודעות להציע פוליסה כזו ללקוחות, בין אם מדובר על העברת פסנתרים, מסכי טלוויזיה עדינים וכל פריט אחר בעל ערך ומשמעות.

שלבים בביצוע ההובלה

ההובלה של פסנתרים וחפצי אומנות מתבצעת בשלבים הבאים:

א. הגעה אל בית הלקוח ואריזת הציוד בקרטונים ובאמצעים המתאימים

ב. בדיקת אפשרויות להובלה של הפסנתר אל המשאית, בעזרת חבלים או שימוש במנוף וציוד מתקדם אחר

ג. פינוי מקום בתוך משאית ההובלות לטובת הפסנתר וחפצי האומנות

ד. נסיעה זהירה עד היעד

ה. פריקה של חפצי האומנות או הפסנתר מהמשאית, העלאה שלהם אל בית הלקוח והצבה על פי דרישה מדויקת

פיקוח ומחיר ההובלה

הפיקוח על העברת פסנתרים וחפצי אומנות מתבצע על ידי מנהל עבודה מוסמך. המנהל אינו רשאי להשתתף באופן פיזי בהובלה ובהעברה, משום שהמטרה של תפקידו היא לפקח על הנעשה, למנוע פגיעות או מכות מאובייקטים חיצוניים, ולהבטיח את איכות ההובלה עד ההגעה אל בית הלקוח. הפיקוח על ההובלה הוא חלק בלתי נפרד מהשירות, ולכן מומלץ למצוא חברה המקפידה עליו.

המחיר של העברת חפצי אומנות או פסנתרים גבוה יותר מהובלה רגילה, אך מדובר על הוצאה משתלמת בכל קנה מידה. חשוב לזכור כי לא ניתן להעביר פסנתר באמצעים קונבנציונאליים: רכב פרטי, ואן או אפילו טנדר. יש צורך בהרמה של מאות ק"ג על מנת להעביר את הפסנתר ממקום למקום. בנוגע לחפצי אומנות, עדיף לשלם לחברה מקצועית המספקת פוליסת ביטוח מאשר לקחת סיכונים מיותרים.

לפרטים נוספים בנושא הובלות פסנתרים

אודות כותב המאמר

Share Button