בית » News » טיולים באתרי שמורת הטבע

טיולים באתרי שמורת הטבע

טיולים בטבעשוב מגיעה לה חופשת הפסח והלבטים מה לעשות עם המשפחה וכיצד להעסיק את הילדים מטרידים את מוחכם, לא עוד! חופשת הפסח היא הזדמנות מצוינת לטייל בחיק הטבע, לשכשך בנחלים הזורמים, לראות את הפריחה המדהימה של פרחי האביב ולהעשיר את ילדיכם במידע ארכיאולוגי והיסטורי על ארצנו היפיפייה.

בעמוד זה נסקור בפניכם מספר אתרים מומלצים של שמורות טבע בדרום ובצפון ובכך נעזור לכם לבחור את יעד הטיול שלכם.

טיפ!! לפני שנביא בפניכם את המידע אודות שמורות אלו, אנו מזכירים לכם כי ברגע שאתם יורדים לשטח האחריות על חייכם ועל בני משפחתכם נמצאת בידיכם ובכדי לשמור על הבטיחות הקפידו על כללי המקום ,התעדכנו בנקודת המידע על תקינותו של המסלול, שעות הסגירה שלו, סכנות צפויות בדרך, הצטיידו במפות עדכניות של האזור במים ומזון מספיקים וכמובן הגנה מפני השמש שתכלול כובע, בגדים ארוכים וקרם הגנה.

שמורות טבע מומלצות בדרום

  • ·         שמורת טבע עין גדי- אחת משמורות הטבע המעניינות והפורות ביותר שקיימות בארץ כאשר את שטחה תוחמים שני נחלים ( נחל דוד ונחל ערוגות) מקסימים ביופיים, עין ספור בעלי חיים מרשימים וארבי מעיינות של מים מתוקים, שמורת הטבע עין גדי היא ללא ספק אחת המומלצות.
  • ·         שמורת טבע המכתש הגדול- שמורת טבע זו הנמצאת בשטחו הפראי של הנגב משלבת תופעה ייחודית (המכתש עצמו) עם נוף מקסים וחיי טבע עשירים במיוחד, מדובר באטרקציה מעשירה וחינוכית לילדים ולמבוגרים כאחד.

שמורות טבע מומלצות בצפון

  • ·         שמורת טבע נחל שניר (חצבאני)- נחל החצבאני מתחיל את מסעו בשטחה של הדרומי של לבנון וזורם עד לקיבוץ הגושרים בהרמוניה מושלמת שגורמת לעיתים לשכוח את הסכסוך שלנו עם השכנים מעברו השני של הגבול, בחודשי האביב מקורם של מי הנחל מגיע מהפשרת השלגים בחלקו הצפוני מערבי של החרמון ושל ניקוזי מים אחרים שהתאספו בחורף, בימי הקיץ המים שזורמים בנחל מקורם ממעיינות בצד הלבנוני. שמורת הטבע עשירה בצמחיה ובעלי חיים אשר יוצרים מראה מקסים ופסטורלי.
  • ·         שמורת הטבע יער יהודיה- שמורת הטבע יער יהודיה היא אחת מאותן שמורות טבע אשר נדמה כי אין יותר מה לבקש עוד משמורת טבע, יש בה הכול, מים זורמים, מפלים מרהיבים, יער של עצי אלון, צמחיה עשירה, טיפוסי סלעים ומגוון רחב של חיי בר.
  • שמורת הטבע בניאס- מעיין הבניאס הוא שמורת טבע מדהימה אשר שוכנת למרגלותיו של הר החרמון ומימיו של מעיין זה זורמים לאורך קניון של מספר קילומטרים אשר במרכזו שוכן גם מפל הבניאס, השמורה מציעה טבע מופלא וקסום שרק הצפון יכול להציע.
Share Button