בית » מגזין » טיפים חשובים להגנה על הבית בגיל המבוגר

טיפים חשובים להגנה על הבית בגיל המבוגר

מנעולן בגיל השלישי

מאת: A.k מנעולנות ושירותי פריצה

שמירה על הביטחון האישי היא צורך בסיסי בכל גיל, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על אבטחה של בני גיל הזהב. מבוגרים זקוקים לביטחון אישי הכולל מספר מרכיבים בולטים. ראשית, הם צריכים מנעולים אשר ימנעו פריצות וכניסה של גורמים בלתי מורשים. שנית, בבתים צמודי קרקע של מבוגרים החיים לבד יש צורך בהתקנת מערכת אזעקה ומיגון. מעבר לכך, מבוגרים זקוקים לעיתים קרובות למעורבות של מנעולן אשר יבדוק את המנעולים בבית, יוודא את התקינות שלהם וימנע עוגמת נפש.

המלצות מנעולן לגבי מנעולים מתאימים למבוגרים

על מנת להגן על הבית בגיל מבוגר יש להתחיל מבחירת המנעולים המתאימים. גם כאן כדאי להתייעץ עם מנעולן מוסמך, מורשה ובעל תעודת יושר מטעם משטרת ישראל. במהלך הפגישה עם המנעולן כדאי להתייחס אל מספר נקודות:

א. אופי השימוש – לא כל המבוגרים מחזיקים בשגרת יום זהה. ישנם כאלו הלוקחים חלק בפעילויות בוקר וערב, לעומת אחרים הנוהגים לארח. אופי השימוש במנעול יקבע במידה רבה את הסוג המתאים ללקוח. בנוסף, אפשר לבדוק אפשרות לשלב בין מספר מנעולים, וכך לשדרג את מערך האבטחה הקיים גם בגיל מבוגר.

ב. תקציב – המשאבים העומדים לרשותם של בני גיל הזהב משפיעים בצורה ישירה על החלטות הצרכנות שלהם. מבחינת רבים מהם אין הבדל בין רכישת מנעולים לבין מוצרי מותרות, אך כאן המקום לעזור להם ולהגדיר תקציב ראוי. במילים אחרות, יש צורך בהפנמת החשיבות של מנעולים איכותיים לצורך הגנה על הבית בגיל מבוגר. זו היא השקעה חיונית ומשתלמת, ולכן אסור לוותר עליה.

ג. העדפות וטעם אישי – הגנה על הבית בגיל המבוגר לא צריכה לבוא על חשבון האסתטיקה. כיום ניתן לבחור מבין סוגים רבים של מנעולים מעוצבים, דוגמאות, צבעים וסגנונות. מבוגרים המעוניינים להגן על הבית שלהם יכולים להגיע אל אולמות התצוגה, להתרשם מתמונות המופיעות באתרי אינטרנט, ולבדוק בעצמם איזה מבין המנעולים ישרת אותם בצורה האידיאלית.

מערכות מיגון ואזעקה

כאמור, הגנה על הבית בגיל המבוגר מדגישה את החשיבות של מערכות מיגון ואעזקה. מערכות אלו זוכות להצלחה בקרב בני גיל הזהב משום שהן משלבות בין אבטחה, איכות חיים ופיקוח. אפשר לחבר את המערכות אל מוקדים המטפלים בפניות של מבוגרים במשך 24 שעות. העלות של מערכות אלו אינה גבוהה, והן לא דורשות תחזוקה.

הפעלת המערכות פשוטה, מבוססת על מספר כפתורים בולטים, ונבחנת על פי קריטריונים מחמירים של בקרת איכות. התייעצות עם מנעולן טרם הצבת מערכת מיגון ואזעקה היא פיתרון חשוב עבור קשישים ומבוגרים במקומות שונים בארץ.

לסיכום, מבוגרים רוצים להגן על הבית בדיוק כמו כל אחד אחר, והיום הם גם יכולים לעשות זאת. אין סיבה לחשוש לבטיחותם של המבוגרים במידה ודואגים להצבת מנעולים, מערכות מיגון ואזעקה ואמצים ייעודיים נוספים.

Share Button