בית » כללי » טיפים לבחירת מזגן לבית

טיפים לבחירת מזגן לבית

טיפים לבחירת מזגן לבית

אחד הדברים שלא כדאי לנו לטעות בהם בחיים הוא בבחירת המזגן שלנו. מדי שנה נקנים מזגנים רבים בידי אנשים אשר אין להם מספיק ידע בעת הרכישה, דבר שעלול לגרום להחלטות רכישה שגויות. הכנו עבורכם מדריך קצרצר לרכישת מזגן אידיאלי:

סוגי מזגנים

בטרם קונים מזגן, יש להזמין בעל מקצוע אמין אשר יוכל לייעץ לכם איזה סוג מזגן יענה בצורה הטובה ביותר על ציפיותיכם. סוגי המזגנים העיקריים הקיימים כיום הם:

מזגן עילי – המזגן הנפוץ ביותר, מותקן בצמוד לתקרה ופתח האוורור שלו פונה כלפי מטה. מתאים בעיקר לחדרים קטנים עד בינוניים כמו חדרי ילדים למשל, ואינו תופס מקום בחלל החדר.

מזגן רצפתי – מותקן על הקיר בצמוד לרצפה ופתח האוורור שלו פונה כלפי מעלה. מתאים במיוחד לעונת החורף מפני שהחום היוצא ממנו עולה מעלה באופן טבעי ומחמם במהירות את החדר.

מזגן מפוצל – המזגן השקט ביותר שקיים. מנועו של מזגן זה ימוקם מחוץ למבנה בו הוא מותקן ואילו פתח האוורור שלו ימוקם בתוכו. הרכבתו מסובכת ביותר, שכן הוא מצריך צנרת מיוחדת.

מזגן מיני מרכזי – מזגן בעל מנוע מרכזי גדול אחד, מתפצל לשאר חלקי הבית במספר פתחי אוורור. המזגן מצריך הנמכת תקרה, עלותו נמוכה יחסית לשאר המזגנים והוא חוסך באנרגיה.

מזגן מאייד (אינוורטר) – המזגן היקר ביותר הקיים כיום, יכול לחסוך עד כ50% בצריכת החשמל, אינו משמיע רעש ובעל מדחס מתכוונן. היתרון הגדול במזגן זה הוא שניתן להגדיר בו לאילו חדרים יגיע אוויר קר ולאילו לא.

גודל המדחס

גורם משפיע ומשמעותי בעת רכישת מזגן חדש לבית הוא גודל המדחס ועוצמת הפעולה שלו. גודלו של המדחס הוא זה שיקבע, בהסתמך על גודל החדר את רמות הקור או החום שיהיו בו, ואת מהירותן. לצורך העניין, מדחס גדול מסוגל לקרר את החדר במהירות הרבה יותר גבוהה מאשר מדחס קטן, ועל כן לחדרים גדולים מתאים יותר מדחסים גדולים.

החברה המשווקת

כאשר קונים מזגן חדש, צריך להיזהר מאוד שלא להתבלבל מהאפשרויות הרבות המוצעות לנו על ידי חברות המזגנים הגדולות. קחו בחשבון רק חברות המציעות מספר שנות אחריות על המזגן ושהאחריות שלהן כוללת התנה בהתאם להוראות היצרן.

אופן התפעול

בחרו אך ורק במזגן שאתם יודעים שיהיה לכם נוח וקל לתפעל, אשר מגיע עם שלט וחוברת הוראות בשפה המתאימה לכם. ודאו כי אתם יודעים כיצד לשלוט בעוצמת הקור, כיצד לכוון את תריסי המזגן, כיצד להגדיר את שעון הטיימר וכו'. שימוש לא נכון במזגן ומשחק בלתי מבוקר בכפתורי השלט עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך למזגן.

חיסכון באנרגיה

הקפידו לקרוא את הוראות היצרן של המזגן בכדי שתוכלו לקבוע האם המזגן המבוקש חוסך באנרגיה או לא. סקאלת התפוקה של המזגן מסומנת באותיות A עד G, כאשר A מסמל תפוקה מקסימאלית ואילו G מסמל תפוקה מינימאלית.

Share Button