בית » כללי » טיפים לפני איטום גגות

טיפים לפני איטום גגות

איטום גגות היא פעולה שכולנו מכירים וחייבים לבצע כדי לקבל בית יבש ומתוחזק בעיקר לפני החורף. למרות שכולם מכירים את התהליך וחושבים שהם יודעים הכול לגביו, יש כמה טיפים שכל אחד יכול לקבל כדי להבין אותו קצת יותר לעומק.

איטום גגות כמו שלא הכרתם

אין ספק שפעולת איטום הגגות היא אחת החשובות ביותר ולמעשה הבסיסיות ביותר לאיכות חיים תקינה. עוד לפני מערכת המיזוג שתרצו להתקין בבית החדש ועוד לפני פינת הישיבה בסלון או עיצוב המטבח, כל אחד חייב לדאוג לעבודות איטום איכותיות שישמרו על הבית ויותר מזה, ישמרו על הוצאות נמוכות בעתיד. תמיד עדיף להשקיע לטווח הארוך אך לעתים אנשים לא מקבלים את התמונה כולה וכך עושים טעויות רבות. גם בהכנות לאיטום, בבדיקות שלאחריו ולטיימינג שבו תבצעו אותו יש השלכות רבות וזה הזמן לגלות אותן.

טיפים לפני איטום גגות  

 • לפני שאתם מסכמים עם חברה מסוימת ודאו שהיא באמת חברה מוכרת ומנוסה בשוק ולא רק אמרה לכם את זה.
  איטום גגות איטום צפרירים

  איטום גגות איטום צפרירים

  תיקחו עוד יום עבודה אחר כדי לבדוק עוד אפשרויות לעומק ורצוי להקצות לעצמכם זמן שעד לתומו תחליטו עם מי אתם קובעים. תיכנסו לאתרי האינטרנט של החברות ותבדקו לגבן ובסקר השוק תאמרו להם שעד היום שקבעתם תהיה לכם תשובה. זה יעזור לכם בייעול תהליך הבחירה.

 • עדיף לאטום גגות בקיץ ואם זה טיפ שעוד לא הכרתם, תדעו שזה אחד הדברים הכי בסיסיים שצריך לדעת. האיטום צריך להתרחש בקיץ מכמה סיבות כאשר הראשונה והברורה ביותר היא שאי אפשר לאטום גג רטוב. במקום לחפש כמה ימים יבשים בחורף, דבר שלא תמיד יהיה זה פשוט אפילו בחורפים הכי שחונים שהיו לנו במדינה, תאטמו בקיץ ותרוויחו בעלי מקצוע שפנויים הרבה יותר, גובים פחות כסף על השירות וגם גמישים להגיע בכל יום שתרצו כי כל יום הוא טוב.
 • לפני איטום גגות יש צורך לבצע הכנות מקדימות בגג שהן בעיקר הסרה של איטום ישן וכמובן ניקיון יסודי שלו. אם הגג לא ינוקה האיטום יכול להיות בעייתי וחשוב לדאוג שזה יקרה ואף לברר עם קבלן האיטום האם הוא יבצע את המשימה ואם כן, כמה זה יעלה לכם. אם כבר בחרתם בבעל מקצוע אז שהוא ידאג להכול מהכול, למרות שאת הניקיון תוכלו לבצע בעצמכם כי עדיין מדובר בקבלן איטום ולא במנקה גגות.
 • אחרי שאטמתם את הגג, תבדקו את האיטום. אסור להתפשר על השלב הזה בשום פנים ואופן כי אם תתפשרו יכול להיות שנזקי האיטום יגיעו בהמשך ואז תהיה לכם בעיה כפולה. מצד אחד לא תמיד יהיה ברור לחלוטין שהאיטום היה לקוי, כי עבר זמן מה ואם הייתם בודקים מיד אחרי שהאיטום הושלם הדילמה הזו לא הייתה מתרחשת, ושנית, לא תרצו לגלות סימני רטיבות בחורף ואז רק להתחיל להתעסק בתיקונים, במקום ישירות אחרי האיטום.
 • איטום גגות עמיד ואיכותי לטווח הארוך תמיד יהיה עדיף מאשר איטום לטווח הקצר. זה בא לידי ביטוי בכל דילמה שתהיה לכם, גם כשצריך לאטום גגות מרוצפים וקורץ לנו מאוד לאטום באפשרות הנוחה והזולה יותר, וגם כשאנו צריכים לאטום גג בטון ונמשכים מאוד לאפשרות הזולה. תמיד תחשבו על הטווח הארוך כי כך נכון לעשות.

תלמדו על התחום לפני האיטום

אם אתם רוצים להפגין ידע בפני קבלן האיטום וכך לתת לו תחושה שאין לו את מי למרוח, ואם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם מבינים מה בכלל עושים לכם על הגג, חשוב מאוד שתקראו על הנושא ותכירו מושגים ושיטות בסיסיות. כמו כן, חשוב לזכור שגג יבש ונקי הוא לא רק עבודות איטום אלא גם מרזבים תקינים, דבר שצריך להיבדק עם האיטום.

Share Button