בית » כללי » כיבוי אש למנדפים

כיבוי אש למנדפים

המנדפים הם חלק חשוב מהמערכות הפועלות במטבח המודרני

חלק גדול מהמטבחים המודרניים נועדו לצרכים תעשייתיים, ומאכילים מאות ואלפי אנשים בכל יום. במטבחים אלו קצב העבודה הגבוהה דורש מהצוות לנקוט באמצעי בטיחות מתקדמים, אשר יבטיחו את בריאות העובדים ואת איכות המזון המוגש. אחד מאמצעי הבטיחות הנפוצים כולל מערכת של גלאי עשן וספרינקלרים אשר תפקידם לכבות את האש בעזרת זרמי מים. נוסף על כך, מותקנת מערכת של מנדפים אשר נועדה לשאוב את העשן והאדים מתהליך הבישול, לשפר את איכות האוויר באזור העבודה, ולהוות בסיס להתקנת מערכות הספרינקלרים הייעודיות. למרות שהמערכת הזאת מאפשרת לנו לנשום אוויר נקי בעת העבודה במטבח, עדיין אנו תופשים אותה כמובן מאליו, ולא שמים לא אליה עד שהיא מתקלקלת. אחת מהסיבות העיקריות לבעיה במנדפים היא דלקה פנימית. לכן חשוב מעוד לרכוש מערכת כיבוי אש למנדפים.

ארובות

מדוע דרושה לנו מערכת נפרדת לכיבוי אש למנדפים

מערכת כיבוי אש למנדפים נתפשת על ידי רבים כהוצאה שאין לה כל צורך. בסופו של דבר על המנדפים עצמם מותקנת לעיתים קרובות מערכת הכיבוי הכללית, הספרינקלרים, ולכן מדוע שנשקיע כסף ברכישה של מערכת כיבוי ייעודית להם? הסיבות לכך מגוונות וכוללות בין השאר:

  • מיקום: מערכת כיבוי אשר למנדפים ממוקמת בדיוק באזור הניקוז של כל העשן מתהליך הבישול. לכן, דווקא בנקודות אלו הסיכוי לדלק הוא הגבוה ביותר, בשל ההחלה של אדי שומן דליקים שעושים את דרכם החוצה.
  • בטיחות: הסנסורים של גילוי העשן הרגיל אינם פעילים בתוך המנדפים עצמם. לכן, ללא התקנה של מערכת כיבוי אש למנדפים אנו עשויים למצוא את עצמנו במצב של דלקה בלי יכולת לגלות ולטפל באש בצורה אוטומטית.

יש להתקין מערכת כיבוי למנדפים רק על ידי מומחים בתחום

חשוב מאוד להתקין מערכת כיבוי למנדפים רק על ידי מומחים בתחום. רק כך נוכל להבטיח מוצר בעל אמינות גבוהה, ויכולות מוכחות. קריטי לרכוש דגם של מערכת כיבוי בעל הוכחות בשטח, ולהתקין אותו בדיוק על פי הוראות היצרן לרמת פעילות מושלמת. השקיעו זמן בבחירת איש מקצוע אמין ומנוסה.

Share Button


חדשות נוספות