בית » בעלי מקצוע » כך תמתגו עצמכם עם שילוט נכון!

כך תמתגו עצמכם עם שילוט נכון!

מה בעצם התפקיד של שילוט לעסק שלכם? מדוע נראה שבעלי עסק רבים כל כך מבקשים להשקיע בתחום זה, למרות שמדובר בסך הכל על מוצר שנראה יומיומי ושיש עוד רבים כמותו? חשוב מאד להבין כיצד השילוט יכול להשפיע על העסק שלכם באופן משמעותי מאד, ואיך הוא מסייע לכם ליצור מיתוג. מיתוג כידוע, הוא כאשר הלקוח מזהה את העסק שלכם עם מסר מסוים או עם ערכים מסוימים, עוד לפני שהוא בכלל נכנס לעסק – אלא רק זיהה שמדובר בעסק שלכם. ואיך הוא יזהה את העסק? אתם חושבים נכון – עם השילוט המתאים! אבל איך זה עובד?

שילוט

מיתוג נכון

על שלטים, זיכרון חזותי, ומיתוג

  • השפעת הזיכרון החזותי – כדי להבין אתה קשר בין שילוט נכון לבין מיתוג, צריך להכניס את הגורם המתווך – הזיכרון החזותי שלנו. זהו חלק שקשור גם למערכת הזיכרון שלנו וגם למערכת הראיה. הזיכרון החזותי שלנו כולל בעצם את כל הפרטים שאנו זוכרים וקשורים לדברים שראינו בעבר. לרוב, הזיכרון החזותי כמובן קשור למערכות נוספות של זיכרון. כך למשל, מראה מסוים אולי יתקשר לנו גם לצליל, לקול, לטעם, לתחושה, לרגש וכיו"ב.
  • השלט יוצר גירוי – באמצעות שילוט מתאים, תוכלו כמובן ליצור את הגירוי המתאים לעיניים – למשל עם מסר קליט מאד, עם ציור, עם צבע מתאים ואפילו עם פונט נכון ומתאים. לעתים הדברים אף נקלטים באופן לא מודע בזיכרון החזותי שלנו, והדבר מתקשר לעתים למסרים מסוימים, לתחושות, וכיו"ב – וכמובן שזה אמור לעורר תחושה חיובית.

דוגמאות לשילוט שהצליח

נסו לחשוב למשל על שילוט של חברות מפורסמות כמו FOX או מקדונלדס – מספיק שנראה את השלט שלהן מרחוק או אפילו בתמונה, ומיד נזהה אותן עם העסק ועם ערכיו והתחושות שהוא מעלה. כך אתם יכולים לראות איך הבחירה בשלט הנכון — תשפיע עמוקות עלה עסק שלכם.

Share Button