בית » News » כך תשמרו על הפרקט !

כך תשמרו על הפרקט !

פרקטאין כמו פרקטים כדי לשוות לבית מראה חמים, נעים ויוקרתי כאחד. היום יותר ויותר אנשים מחליטים לרצף את ביתם בריצוף עץ טבעי או סינתטי, ולא בכדי. הדוגמאות והעיצובים בלתי נגמרים, המחירים סבירים ביותר בהשוואה לסוג ריצוף אחר והתוצאה – מדברת בעד עצמה. אבל, על מנת ליהנות מהתוצאה הנפלאה הזאת לאורך זמן, חשוב מאוד להקפיד לבצע ניקוי פרקטים על פי ההנחיות המופיעות במדריך זה. הקפדה על הנחיות אלה תאפשר לכם ליהנות מריצוף שנראה ממש כמו חדש לאורך זמן. בהצלחה!

ניקוי פרקט למינציה (סינתטי)

  • תחזוקה שוטפת – יש לדאוג לנקות את המשטח באמצעות מטאטא על פי הצורך ולכל הפחות אחת לשבוע. אפשר להשתמש גם בשואב אבק או במטלית לחה הטבולה בחומר ייעודי לניקוי פרקטים.
  • פוליש – אחת לשנה מומלץ לבצע פוליש לפרקט באמצעות חומרים מתאימים. הפוליש שומר על הברק ומטשטש סימני גרירות ושריטות, אם קיימים.
  • ניקוי יסודי – יש להשתמש בחומר ניקוי ייעודי, שמורכב מתרכובת כימית מיוחדת המתאימה למשטחי ריצוף שכאלה. חשוב מאוד לנגב את החומר באופן מיידי, על מנת שלא ייספג אל תוך הפרקט.

כללי אל תעשה

  • אל תנקו פרקט למינציה בצמר פלדה. הדבר עלול לגרום לשריטות שקשה יהיה לטשטש.
  • אל תשתמשו בחומרים שאינם ייעודיים לניקוי פרקטים. החומרים הכימיים עלולים לצרוב את הריצוף ולגרום לו נזק בלתי הפיך.
  • אל תשתמשו בשמן, בווקס או בחומרים המיועדים לביצוע פוליש ברצפת עץ. חומרים אלה מתאימים לריצוף מסוג אחר, ויכולים להזיק מאוד לפרקט שלכם.

ניקוי פרקטים מעץ

תחזוקה שוטפת – יש לבצע באמצעות מטאטא או שואב אבק, ולא באמצעות מטלית לחה. זאת משום שהנוזלים עלולים לחלחל אל תוך העץ ולגרום להתנפחות ולכתמים.

  • חידוש קל – ליטוש שכבת הלכה שמעל הפרקט ומריחת שכבה חדשה.
  • חידוש יסודי – ליטוש שכבת הלכה והשכבה הראשונה של העץ שמתחתיה ומריחת שכבת לכה חדשה. פעולה זו יש לבצע כשהמשטח מלא שריטות או אם העץ נפגע מרטיבות.

והכי חשוב – מניעה

הדרך הטובה ביותר לשמור על פרקטים היא למנוע מהם להתלכלך. כמובן שאי אפשר לעשות זאת באופן מוחלט, אלא אם אתם מחליטים לא לגור בבית, אולם יש כמה דברים שבכל זאת אפשר לעשות, ואפילו די בקלות:

  • שטיחון בכניסה – חול ולכלוך גס אחר שנצמד לנעל הם האויב מספר אחת של פרקטים. הנחת שטיחון בכניסה לבית והקפדה על ניקוי הנעליים לפני שנכנסים יכולות מאוד להועיל למניעת שריטות בריצוף.
  • מהירות תגובה – נשפך משהו על הפרקט? היתה סופת חול והצטבר אבק? אל תחכו למחר. נגבו את הנוזלים במהירות ונקו את האבק באמצעות מטאטא. פעולה של שתי דקות עכשיו יכולה לחסוך לכם עוגמת נפש אחר כך.

הקפדה על כל הכללים הלא מסובכים הללו תאפשר לכם ליהנות מפרקט נקי ושמור לאורך זמן, ותהפוך את ההנאה שלכם ממנו למושלמת. נקו ולא תצטערו. בהצלחה! 

הכתבה באדיבות חברת פרקט שטיח ישיר המשווקת מגוון ענק של פרקטים ושטיחים

 

Share Button