בית » News » כך תשמרו על ריהוט גן לאורך זמן

כך תשמרו על ריהוט גן לאורך זמן

ריהוט גןהשקעתם לא מעט כסף בריהוט גן, ואתם מעוניינים לשמור עליו לאורך זמן? בכתבה לפניכם תמצאו מגוון טיפים שיעזרו לכם להאריך את משך השימוש בריהוט, כמו גם יהפכו את השימוש היומיומי לנעים יותר.

הגנו על ריהוט גן מפני פגעי מזג האוויר

הכלל הראשון והבסיסי בשמירה על ריהוט גן הוא התקנה של סכך או פרגולה באזור שבו הוא מוצב. הסכך יגן על הריהוט מפני שמש ישירה ומפני מי הגשמים, וזו כבר נקודת פתיחה טובה. ישנם סוגים שונים של ריהוט גן, כאשר לכל אחד מהם רגישויות שונות לחשיפה לפגעי מזג האוויר.

  • ריהוט אלומיניום הוא העמיד ביותר, שכן האלומיניום אינו מפחד מקורוזיה. עם זאת, חוטים המחברים את הבד של הכיסאות עלולים להתחיל להתבלות, ואז החיבורים של הכיסאות יתפרקו. עמידה בצל תבטל את הסכנה הזו.
  • ריהוט עץ עובר אומנם עיבוד נגד מזיקים ונגד תהליך בלאי מואץ, אך החשיפה לרטיבות ולשמש לא טובה כל כך לרהיטים הללו, שיתייבשו ויאבדו מהמראה היפה שלהם.
  • ריהוט רטאן – בין אם מדובר ברטאן טבעי או סינתטי, קרני השמש הם מכת מוות לרהיטים הללו. אם הריהוט הזה לא יישמר בצל, הוא ייהרס בתוך עונות בודדות.

תשמרו על הניקיון

ריהוט גן חשוף להרבה אבק, והוא מתלכלך ברמה היומיומית. מרבית האנשים נוטים לנקות ריהוט גן רק כשהם עושים שימוש בו, וזו טעות. שכבות האבק שמצטברות על הריהוט הופכות עם הזמן לקשות לניקוי, ובמקרים חמורים במיוחד כבר לא ניתן לנקות את ריהוט הגן מהאבק בצורה אפקטיבית, והמוצרים הללו נראים מוזנחים גם אם הם חדשים. ניקוי של הרהיטים הללו אחת ליומיים יעשה פלאים למראה של ריהוט הגן.

שמירה על כריות הרהיטים

כיום ישנו שימוש הולך וגובר בכריות המוצמדות למושבים. אין ספק שהכריות הללו הופכות את הישיבה בגינה למהנה ולנוחה הרבה יותר, אך הן קשות במיוחד לתחזוקה. בשונה ממשטחים רגילים, את הכריות לא תוכלו לנקות בקלות באמצעות מטלית לחה, ותזדקקו למכונת כביסה. המוצרים הללו מתלכלכים מאוד וחשוב לכבס אותם לעיתים קרובות ככל האפשר.

האויבת הגדולה ביותר של כריות המושבים היא הלחות, שגורמת לכריות להדיף ריחות לא נעימים. כדי להיפטר מכל הצרות הללו, כדאי לכבס את הכריות אחת לשבועיים בערך. בכל מקרה, כשאתם רוכשים ריהוט גן עם כריות, תיקחו בחשבון שהתחזוקה אינה פשוטה ותחשבו האם זה מתאים לכם. רוב הסיכויים שתצטרכו להחליף את הכריות בתוך שנה עד שנתיים.

אפשר להאריך את חיי ריהוט הגן באמצעות טיפול מסור והתקנה של סכך מתאים. כדי לא לפספס את הטיפול במוצרים הללו, כדאי להכניס את משימות ניקוי רהיטי הגן לשגרת הניקיונות שלכם, או אם אתם נעזרים בעוזרת – לבקש ממנה לנקות גם את רהיטי הגן. הניקיון לא ייקח זמן רב, אך יאריך את משך השימוש במוצר בצורה בולטת לעין.

 

הכתבה באדיבות חברת היופי שבגן

Share Button