בית » slaider » לא רק גיזום עצים: הכן גינתך לקיץ

לא רק גיזום עצים: הכן גינתך לקיץ


7גיזום עצים הוא חלק חשוב מהטיפול בגינה לקראת הקיץ, אך במידה והוא מתבצע בצורה לא נכונה, עשויים להתעורר נזקים חמורים. הטענות בעד גיזום מתחלקות לשני סוגים:

א. בטיחות – הגיזום מונע נפילה וקריסה של עצים וענפים, וכך שומר על הבטיחות גם בתוך סביבה עירונית או ביתית צפופה.

ב. צמיחה – פעולת הגיזום בריאה עבור העץ, ובמידה והיא מתבצעת באופן מבוקר, ניתן לאפשר לעץ להמשיך ולצמוח בצורה תקינה.

לצד היתרונות הללו, חשוב לזכור כי הגיזום הוא לא הדרך היחידה לטפל בגינה. לקראת הקיץ יש צורך בטיפולים חשובים, אשר ימנעו נזקים, ויבטיחו הנאה מושלמת מהגינה הפרטית.

הקיץ מתקרב? זה הזמן לבדוק את מערכת ההשקיה והעשבים

הטיפול במערכת ההשקיה הוא הבסיס של גינה מלבלבת. לקראת סוף תקופת הגשמים, יש לבדוק את כל הצינורות של מערכת ההשקיה, לוודא הימצאות של סוללות למחשבי DC, לתקן פיצוצים, ולכוון תכניות השקיה ייעודיות. עדיף לערוך השקיות ארוכות, על חשבון השקיות קצרות במרווחים קצרים, אך צמחים ועציצים בעלי מערכת שורשים מורכבת ידרשו תשומת לב ספציפית יותר.

לאחר הטיפול במערכת ההשקיה כדאי לעבור לנושא העשביה. ריסוס בתחילת החורף, תוך שימוש בחומרים מעכבי נביטה, מבטיח מינימום של עבודה בגזרה הזו, לעומת היעדר ריסוס, המחייב כיסוח נמוך בעזרת חרמש מוטורי, ושימוש בכלים מתקדמים נוספים. גם ריסוס בחומרים קוטלי מגע יכול להיות פיתרון אידיאלי לקראת התקופה החמה. בעלי גינה ללא ניסיון בתחום של גיזום עצים או עשביה יכולים לפנות אל בעלי מקצוע, ולקבל ייעוץ מדויק.

גינות בעלות דשא דורשות גם הן טיפול לקראת הקיץ. במהלך החורף הדשא אינו נוטה לצמוח, מה שהופך אותו לבהיר ויבש. על מנת לעזור לו לקבל את הגוון הירוק המרשים, יש לפזר עליו דשן בשחרור איטי, ובכמות המוגדרת על פי הוראות היצרן. חשוב להימנע מעודף דשן, אשר ישיג את התוצאות ההפוכות מהרצוי ויפגע בדשא לחלוטין. במקביל, יש לבדוק האם הממטרות מכוונות כהלכה, ומסונכרנות עם מערכת ההשקיה הכללית.

אילו פקעות וצמחים עונתיים מומלץ לשתול?

עצות נוספות לטיפול בגינה כוללות התייחסות אל שתילת פקעות וצמחים עונתיים של קיץ. בתחום הצמחים העונתיים, מומלץ לבחור שתילת גיארדיה, חמניה מצויה או מימול זהוב. לקבלת מראה מרשים ניתן לשתול את פלפלת הגינה, אשר נוטה לצמוח לגובה של חצי מטר, עמידה לקור ובזנים מסוים גם מתאימה למאכל. בכל הנוגע אל פקעות, טיפול יסודי בגינה יכלול בחירה בין אמריליס, דליה מנוצה או דליה ננסית.

הטיפול בגינה תלוי במידה רבה במטרות שתגדירו. אם יש לכם זמן ומשאבים, השקיעו בנושא של גיזום עצים, שתילה והוצאת עשבים, ותוכלו לספק לגינה מראה מלבב. בכל התלבטות תוכלו לפנות אל מדריכים מקצועיים, וללמוד טכניקות חדשות לטיפול בגינה, ולשמירה על המראה שלה.

הכתבה באדיבות חברת אמיר החוטבים המספקים שירותי גיזום עצים וכריתתם

Share Button