בית » News » לימודי ערב – למי זה מתאים ?

לימודי ערב – למי זה מתאים ?

סטודנטיםמומחים טוענים כי על האדם להמשיך ללמוד כל עוד הוא חי.

בעולם של היום אנו רואים כי הדבר בא לידי מימוש. מגיל צעיר אנחנו מתחילים את דרכינו בלימודים במוסדות החינוך הפרטיים, הציבוריים עד להגיענו לבגרות.

לאחר הצבא רובנו ממשיכים ללמוד באוניברסיטאות ומכללות וגם במסגרת העבודה ופיתוח הקריירה אנו מוצאים עצמינו לומדים סדנאות וקורסים לשם התקדמות מקצועית ופיתוח הידע.

העולם של היום מביא רבים מאיתנו ללמוד גם לאחר הפרישה ויציאה לפנסיה. אורך החיים שהולך וגדל מביא עימו אוכלוסיה רבה אשר סיימה את תקופת עבודתה אך עדיין נשארת צעירה ברוחה ונפשה ומעוניינת לצבור עוד ידע וללמוד עוד תחומי עניין.

מוסדות לימוד שונים הבינו כי האופציה של לימודי ערב יכולה להתאים לאוכלוסיה רבה אשר מעוניינת ללמוד אך אינה פנויה בשעות הבוקר.

בשל זיהוי ההזדמנות לקהל יעד רחב שיעדיף למידה בשעות הערב, מציעים כיום מכללות ואוניברסיטאות מבחר רחב של מסלולי לימודים בתחומים שונים אשר נלמדים בערב.

לימודי ערב – למי זה מתאים ?

חיילים משוחררים אשר מעוניינים לעבוד ביום – ישנם בוגרי צבא אשר סיימו את שירותם ומצאו עבודה בשעות היום אשר הם אינם מעוניינים לעזור אותה לטובת לימודים. לעיתים קרובות יהיה ניתן לראות אותם ממשיכים לעבוד עד לסיום לימודיהם ואז משתלבים במשרה מלאה באותו המקום.

אוכלוסיה זו תעדיף לחפש אחר לימודי ערב במקצועות אותם היא מעוניינת ללמוד.

בין אם זה לימודי משפטים, תקשורת, קורס תכנות או מקצועות טובים ורבים אחרים, כולם מוצעים גם במערכת לימודים בשעות הערב.

התקדמות במקום העבודה – בין אנשים אלו , יהיה ניתן למצוא כאלו המעוניינים לקחת קורסים או לימודים לצורך התקדמות במקום העבודה שלהם. האחרונים לא יעזבו את מקום העבודה שלהם לטובת לימודים כי כל מטרת הלמידה היא לשם קידום בחברה או הארגון בו הם נמצאים.

הסבה מקצועית – השחיקה בעבודה היא משהו שמלווה את כולנו. ישנם אנשים שבאמצע חייהם יחליטו על לימודים במקצוע שונה מזה שהם עוסקים כיום וזאת לשם הסבה מקצועית. לימודי ערב במקצוע שהם ייבחרו יכולים לתת להם הזדמנות להמשיך להחזיק במקום עבודתם עד לסיום לימודי המקצוע החדש וקבלת ההכשרה המתאימה לעיסוק במקצוע.

הורים – לימודים אינם מוגבלים בגיל או סטאטוס משפחתי. אימהות רבות מעוניינות ללמוד מקצועות שונים במסגרת חופשת הלידה שלהם או עבודתם בבית. האופציה של לימודי הערב נותנת הזדמנות לאימהות אלו להיות בשעות הבוקר עם ילדיהם ובשעות הערב להתפנות ללימודים במקצוע בו הם מעוניינות לרכוש ידע.

לסיכום, האפשרות ללימודי ערב פתחה אופציה לקהל רחב ללמוד. אם בעבר נאלצו אנשים אלו לוותר על מקום עבודתם לשם לימודים או לוותר על לימודים עקב חוסר היכולת ללמוד בערב כיום שוק הלימודים נותן הזדמנות גם לרכוש ידע וגם לשמור על המשרה או חיי הבוקר בשגרה.

Share Button