בית » News » למה כדאי לתקן את הרכב במוסך מורשה?

למה כדאי לתקן את הרכב במוסך מורשה?

הנושא של מוסכים לתיקון רכבים או מוסכים לצבע ופחחות רכב הינו אחד הכאובים ביותר עבור כל מי שמחזיק ברכב פרטי. בכל פעם שהרכב מתחיל לעשות קצת בעיות, בעל הרכב כבר יודע שהוצאה לא מבוטלת עומדת לנחות עליו במפתיע. רבים מבעלי הרכבים מחפשים מקורות לחיסכון, ומוצאים אותם באמצעות הכנסת הרכב לטיפול במוסך פיראטי, או כפי שהוא גם מכונה – "כללי". אך האם באמת מדובר בחיסכון? או שמה הזול עולה ביוקר?

מהו מוסך מורשה

מוסך מורשה - עושה טוב לאוטו שלךמוסך מורשה הינו בית עסק שקיבל אישור לתיקון רכבים מתוצרת יצרן מסוים על ידי היבואן של רכבים של אותו יצרן. מוסך כזה מחויב לעשות שימוש בחלקי חילוף מקוריים, ויש לו את כל המכשור הדרוש כדי לתקן בצורה יעילה רכבים של אותו יצרן. מעבר לזאת, עובדים של מוסך מורשה יוצאים פעמים רבות להשתלמויות שונות בחו"ל כדי ללמוד על חידושים שונים של יצרנית הרכב. בנוסף, ההיכרות העמוקה של העובדים עם הרכבים הללו מאפשרת להם לבצע טיפול יעיל ומותאם יותר.

מוסך מורשה ישמש את היבואנים במקרים של ריקול (Recall), ובכל פעם שתבקשו הפנייה מסוכנות רכב למוסך, תקבלו הפנייה למוסך מורשה בלבד. גם חברות הביטוח עובדות בדרך כלל עם מוסכים מורשים.

האם מוסך מורשה יכול לטפל בכמה סוגי רכב?

מוסך מורשה מטפל פעמים רבות בכמה סוגי רכבים. חשוב לציין כי במרבית המקרים מדובר ביצרניות הנכנסות לאותה קבוצת רכב, כגון סקודה, פולקסוואגן, סיאט ואאודי, שנכללות כולן תחת קונצרן פולקסוואגן ומיובאות על ידי יבואן אחד. מסיבה זו, אין חשש להיכנס למוסך המטפל בקבוצה של רכבים המיוצרת על ידי קבוצה אחת.

חסרונותיו של המוסך הכללי

במוסך כללי לא לגמרי ברור מיהם אנשי המקצוע שמטפלים ברכב שלכם, ומה ההכשרה שלהם. חמור מכך, לא ברור מהם חלקי החילוף שמוכנסים לרכב, ומתי הם יפתיעו אתכם בעוד תקלה יקרה. כמו כן, אנשים רבים מגלים שאומנם תיקנו להם את התקלה שבגינה הגיעו למוסך, אך במקביל גם החליפו חלקים תקינים לחלוטין בחלקים ישנים. נושאים אלו מתגלים כשבעל הרכב מגיע למוסך מורשה אחרי שורה של טיפולים רשלניים במוסכים כלליים שכאלה. בצורה זו, אפשר להכניס רכב למוסך כללי עם תקלה קטנה ושולית במזגן, ולהוציא אותו עם מזגן תקין, אך עם גיר שעושה בעיות.

במילים אחרות, אם אתם מעוניינים לשמור על תקינות הרכב שלכם, חשוב ביותר לטפל בו במוסך מורשה של היבואן. טיפול שכזה גם יבטיח לכם שהיבואן יעמוד באחריות במקרה של תקלות ברכב חדש וכך תוכלו לישון בשקט, ולהיות בטוחים שכל התיקונים בוצעו בצורה מקצועית ועל הצד הטוב ביותר.

המאמר נכתב באדיבות:  ג.ג.ג. רעננה בע"מ – מוסך ומרכז שירות

Share Button