בית » בעלי מקצוע » למה לשים לב בבחירת חברת הובלות?

למה לשים לב בבחירת חברת הובלות?

יש המון עניין וחששות סביב כל מה שקשור לתחום ההובלות בישראל – חברות הובלה כאלו ואחרות מתעוררות בחודשי הקיץ מתרדמת החורף הארוכה מאוד שלהם, ומתחילים להציע את שירותי ההובלות שלהם – בטענה כי מדובר בחברת הובלות מקצועית, איכותית, בעלת ניסיון וכו' וכו' וכו'. למען האמת, הקיץ הוא התקופה החמה באמת של ההובלות, בחודשי הקיץ אנו לפתע מתעוררים לגלות כי יש כמות עצומה של חברות הובלה, יותר מפי- 2 חברות הובלה, יחסית לכמות החברות שאנו רגילים ומכירים. אותן "חברות" הובלה חדשות, הן בעצם אנשים שיש להם משאית / טנדר, והם מנסים "לעשות מכה" בתקופה החמה של הקיץ – אנו כישראלים זהירים ומתוחכמים יותר מכל השאר, צריכים לדעת לשמור על עצמנו, ולדעת לשאול את השאלות הנכונות, את הפרטים הנכונים לברר לעומק, ולבחור בחברת הובלה מקצועית באמת, שלא תעשה את אותה ה"מכה" על חשבון הכיס שלנו.

 

סימון ארגזים

מומלץ לסמן ארגזים בצורה ברורה

השאלות שיש לשאול

הנה כמה שאלות שחשוב מאוד לשאול כל חברה שאליה אתם פונים:

    • ממליצים – האם יש לכם ממליצים, האם אותם ממליצים הם אנשים / חברות מוכרות וידועות, או סתם מספרי טלפון (יכול להיות גם חברים של אותו המוביל כמובן…)
    • ביטוח הובלות – ביטוח הובלות מבטח את הציוד שלכם – כל תכולת הדירה / משרד, הכל צריך להיות מבוטח, ואתם צריכים לבקש לקבל את הפוליסה והעתק שלה בנוסף להתחייבות המוביל כי הפוליסה היא לכיסוי של לפחות 100 אלף שקלים. נשמע הרבה? זה לא, זה המינימום, תחשבו על כל הציוד שלכם בדירה, דמיינו כי חלילה המשאית הובלה עושה תאונה, כמה נזק כלכלי יכול להיגרם לכם אם אתם לא מבוטחים? הרבה יותר מ 100 אלף שקלים!
    • מנוף הובלות – מנוף הובלות זה מונח ידוע ומוכר למובילים השונים, אם למשל אתם לא יכולים להוריד ציוד מסויים דרך הדלת הראשית, או לחילופין, אתם לא יכולים להעביר ציוד במעלית / גרם המדרגות הוא צר מדי, תאלצו להשתמש במנוף הובלות – מן הסתם מדובר בתוספת תשלום, אך התוספת היא לא יותר מ 300 שקלים. מי שיציע יותר מזה, ברוב המקרים משתמש במנוף הובלות של חברה חיצונית, ועוד מוסיף לעצמו עמלה, עבדו עם חברת הובלות גדולה שהציוד שייך לה!
    • הסכם הובלות – כן, תחתמו על הסכם הובלות, שימ לב לכל הפרמטרים השונים בהסכם המדובר, שימו לב לגבי שעת ההגעה, זמן העבודה, כמות המובילים שיגיעו ועוד ועוד ועוד. קחו את ההסכם המקורי החתום על ידי המוביל, רק למען הסר ספק ולמען הביטחון שלכם. בזמן החתימה על ההסכם, הפעילו את הסמארטפון שאני בטוח שאתם מחזיקים, והקליטו את כל השיחה והאינטראקציה עם המוביל, נשמע חששני – אכן כך.

לסיכומו של עניין

אל תפחדו ואל תחששו, כמובן שאתם תמיד צריכים להעדיף לעבוד עם חברת הובלות שקיבלתם עליהם המלצה, אך אם אין ייצור כזה, שימו לב לפרטים הקטנים ואני מבטיח לכם שההובלה תהפוך להיות הרבה הרבה יותר קלה ונעימה.

בהצלחה!

ותודה לצוות אתר קבוצת ההובלות | קבוצת ההובלות בגוגל פלוס

 

Share Button