בית » בית ומשפחה » מה כדאי לדעת לפני שמתחילים לחפש דירה להשכרה

מה כדאי לדעת לפני שמתחילים לחפש דירה להשכרה

מעבר דירהשכירת דירה היא משימה אותה יש לבצע בקפדנות יתרה, משום שזוהי הדירה בה תחיו בטווח הקצר והארוך גם יחד ועל כן חשוב לבחור אותה בהתאם לצרכיכם. חיפוש הדירה היא לא משימה פשוטה, ולעיתים המשימה קשה ביותר בעיצומו של תהליך המעבר, משום שדרישותיכם הגבוהות לא תמיד עומדים בקו ישיר עם המציאות ועם הדירות בהן אתם עתידים להתגורר.

עוד לפני שאתם יוצאים לתהליך החיפוש ערכו לעצמכם סדר בראש ורק לאחר מכן התחילו את המשימה. קבעו מבעוד מועד מהו האזור בו אתם רוצים להתגורר מהמיקרו אל המאקרו דהיינו באיזו עיר אתם רוצים לגור, באיזו שכונה ואפילו באיזו רחוב אם אתם מתחברים לרחוב ספציפי.

לאחר שהבנתם מהו האזור בו אתם רוצים להתגורר, בחרו את גודל הדירה בה אתם רוצים לגור בין אם מבחינת הגודל ובין אם מבחינת מספר החדרים בדירה. לאחר מכן הבינו מהי רמת השיפוץ הרצויה לכם בדירה בין אם זה דירה לא משופצת ועד שיפוץ מלא, הגדירו לעצמכם את הקומה בין אם יש בדירה מעלית או לאו ועוד.

לאחר שבחנתם את מצב הדירה התחילו להגדיר את סביבת הדירה, בין אם אתם זקוקים לגני ילדים או בתי ספר בקרבת הדירה, קירבה אל תחנות אוטובוס או רכבת, גני שעשועים מכולות סופרים ועוד.

לאחר שיהיו בידיכם את כל הדרישות הנכונות לכם, זה הזמן להמשיך לחיפוש הנכס.

שאלו את השאלות הנכונות

לאחר שהגדרתם לעצמכם את כל הדרישות הנכונות לכם, זה הזמן להתחיל ולחפש את הנכס בפלטפורמות המומלצות. ישנן מספר אפיקים בהם אתם יכולים למצוא את הדירה הבאה בה תתגוררו, בין אם זה דרך לוח דירות ברשת האינטרנט, דרך חברים או דרך מתווכים. לאחר שהגעתם לשיחה הטלפונית עם בעלי הנכס שאלו אותו את כל השאלות הרלוונטיות לכם משום שאם תקצרו את השיחה, אתם עתידים להגיע לדירה ולגלות כי היא רחוקה ממה שאתם מחפשים וכפועל יוצא בזבזתם זמן רב שיכולתם לחסוך במידה והייתם מנהלים שיחה טלפונית מקיפה עם בעל הדירה.

אם יש באפשרותכם לצפות בתמונות הדירה עוד לפני שאתם מגיעים אליה הרי זה משובח. מבט בתמונות אומנם לא ייתן לכם את תמונת הדירה במאה האחוז אך אין ספק כי זה יעניק לכם מושג באשר למה שאתם עתידים לראות ברגע שתגיעו אליה.

כל עוד תקפידו בהכנות המקדימות, כך יהיה לכם קל יותר בחיפוש הדירה.

Share Button