בית » slaider » מחזיק ספרים להקלה בשגרת החיים

מחזיק ספרים להקלה בשגרת החיים

מחזיק ספרים הוא מתקן אשר משמש לשני צרכים שונים: לקריאה נוחה וקלה ללא אחיזת הספר בידיים, ולהחזקת ספרים על מדפים. למעשה מדובר בשני מתקנים שונים ושניהם מאד מקלים על אוהבי הספרים וחובבי הקריאה ללא כל צל של ספק.

מחזיק ספרים לקריאה

מחזיק ספרים לקריאה יכול לשמש כל אחד ואחד אשר אוהב לקרוא או אשר נדרש לקרוא בספרים בזמן עבודתו. אנשים אשר עורכים ספרים או מתרגמים ספרים נעזרים במתקן זה כיוון שהוא פשוט מאפשר את החזקת הספר בצורה אנכית בזווית נוחה לקריאה מול העיניים ללא כל צורך לאחוז בו בידיים, ובכך הנוחיות הרבה שהוא מסב למשתמש. המתקן בנוי בצורה כזו שהוא מאפשר את החזקתו בצורה זו, והוא מצוייד בידיות קטנות לאחיזת הדפים על מנת שלא ידופדפו מעצמם בעת הקריאה.
על פי רוב המתקן מיוצר מעץ או ממתכת או משילוב של שניהם, וניתן לרכוש אותו בשלל עיצובים, צורות וצבעים על פי הסגנון המועדף על כל אחד ואחת.

מחזיק ספרים כזה מתאים לשימושים במקומות מגוונים לרבות:

• לאנשים השוכבים במיטה
• לאנשים המרותקים למיטה בבתי חולים
• לאנשים הזקוקים לספר פתוח בעת עבודתם מול המחשב
• לאנשים הקוראים בישיבה ליד שולחן
• לילדים להכנת שיעורים
מחזיק ספרים למדפים
המתקן השני אשר מכונה מחזיק ספרים הוא למעשה מתקן פשוט מאד אשר מיועד להחזקת ספרים בקצוות של מדפים על מנת שלא יפלו. המתקן בנוי על פי רוב ממתכת מכופפת בצורת L כאשר על הזרוע האופקית אשר מונחת על המדף מונחים הספרים האחרונים בשורה והם מהווים את המשקל לעצירת הספר האחרון מליפול בעזרת הזרוע הניצבת בקצה.
מתקן זה מגיע גם הוא בשלל עיצובים ועל פי רוב הוא בנוי ממתכת פשוטה או ממתכת עם פיתוחים בצורות שונות וכדומה. בנוסף למתקנים אלה ניתן להשיג גם מחזיק ספרים למדף אשר עשוי ממשקולת כבדה שמהווה מעצור אחרון במדף הספרים. מתקן זה מיוצר מאבן, מתכת כבדה, שילוב של עץ ומתכת וכדומה. גם מתקנים אלה מגיעים בשלל צורות וסגנונות עיצוב מרהיבים.

Share Button