בית » מגזין » מכונות שטיפה: יתרונות וחסרונות

מכונות שטיפה: יתרונות וחסרונות

המטרה העיקרית של מכונות שטיפה וקרצוף היא לספק פתרונות איכותיים לניקוי משטחים בלכלוך קשה. את המכונות הללו ניתן למצוא כיום בבנייני מגורים, עסקים, מוסכים, מסעדות, מפעלים ומוסדות ציבור. ההצלחה של המכונות נובעת משני גורמים עיקריים:

א. עלות – המחיר של המכונות זול משמעותית מאשר עלותו של צוות ניקיון. בנוסף, התחזוקה של המכונות מינימאלית ומכונות איכותיות יכולות לשרת את הלקוח לאורך שנים רבות ללא צורך בהחלפת חלקים, תפעול או השקעה ברכיבים.

ב. פונקציונאליות – המכונות הן למעשה תוצאה של פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים. במילים אחרות, העידן המודרני העלה את הביקוש עבור המכונות המיועדות לניקיון, ולכן ניתן למצוא אותן לא רק בישראל אלא בכל רחבי העולם.

לאחר שמבינים את התפקיד העיקרי של מכונות שטיפה יש לשאול מהם היתרונות העיקריים שלהם. מלבד העלות והפונקציונאליות, למכונות יש יתרון שאי אפשר להשיג בשום דרך אחרת, והוא שטיפה בלחץ מים חמים לניקוי משטחים הצוברים לכלוך מאסיבי. ניתן לראות זאת באופן בו המכונות משמשות לניקוי גופי חקלאות, המתעסקים מדי יום עם עשרות אלפי תקלות אסתטיות בלתי צפויות. יתרה על כך, המכונות משרות אווירה מקצועית ונותנת למבקרים תחושה כי מדובר על מקום בעל השקעה רצינית.

הבדלים בין מכונות

ישנם סוגים רבים של מכונות שטיפה ולכל אחת מהן מאפיינים אחרים. מכונה בלחץ מים חמים תלת פאזי פועלת אחרת ממכונה לניקוי שטיחים וריפודים, מטאטא מכאני, מכונה לשטיפת רצפות או קיטור אדים לשטיפה ללא מקור מים. מצד אחד, המגוון מבטיח שכל לקוח יוכל למצוא את המכונה שתענה על צרכיו בצורה המדויקת ביותר. מצד שני, לעיתים דווקא המבחר מקשה על בחירת המכונה האידיאלית.

החסרונות של המכונות קשורים לאופן השימוש בהם. ראשית, מכונות אלו דורשות הפעלה מקצועית. לא כל אחד יכול להפעיל את המכונות, ולנצל את התכונות השונות שלהן. שנית, הניקיון עם המכונות עשוי להיות ארוך יותר מאשר שיטות ניקיון אחרות. הן לא מגיעות לכל מקום, יוצרות רעש סביבתי, ויכולות לפגוע בשגרת העבודה. לעומת צוותי ניקיון המגיעים במטרה מוגדרת, ופועלים על פי טווח זמנים מוגדר מראש, ניקוי עם מכונות תלוי במידה רבה ביכולת הטכנית ולא האנושית.

שומרים על סביבה נקייה

השמירה על סביבה נקייה היא חלק בלתי נפרד מהצרכים המודרניים, ומהבחינה הזו מצליחות המכונות לתת את המענה הרחב ביותר. סביר להניח כי בשנים הקרובות יזכו המכונות לשיפורים חדשים, אשר ישימו אותם בשורה אחת עם אמצעי הניקיון המתקדמים בעולם.

לסיכום, אי אפשר להתעלם מהנוכחות של מכונות שטיפה, וגם לא צריך לעשות את זה. הדרך הנכונה לברר האם זו המכונה שיכולה לשדרג את הבית, העסק או הבניין היא להתייעץ עם נותני שירות, ולקרוא מידע מקצועי על אופי המפרט הטכני.

Share Button