בית » בעלי מקצוע » מנופים לנשיאת יאכטות

מנופים לנשיאת יאכטות

שימוש במנוף מאפשר העברת פריטים גדולים, מורכבים, רגישים, כבדים ויקרים. בין היתר ניתן כיום לנצל את האטרקטיביות של מנופים לנשיאת יאכטות. שירותי הרמת יאכטות מיועדים לקהל יעד מגוון:

מנופים לנשיאת יאכטות

מנופים לנשיאת יאכטות

א. בעלי סירות – בעלי סירות מהווים את ליבת הלקוחות של שירותי הרמת יאכטות. יש צורך בשירות מן הסוג הזה כאשר מורידים בפעם הראשונה את היאכטה למים, כאשר מוציאים אותה לצרכי טיפול, תיקון ותחזוקה או במידה ומופיעה בעיה המחייבת פינוי מהיר. בעלי סירות נעזרים בשירותים לוגיסטיים המותאמים לגודל היאכטה ולהיקפיה.

ב. מפעילי מספנות ומרינות – מפעילי מספנות ומרינות יוצרים קשר עם חברות לוגיסטיות לצורך שינוע יאכטות ממקום למקום. יש מקרים רבים בהם יאכטות ננטשות במרינה והבעלים חייבים לפנות אותן. אין דרך להרים את היאכטות מלבד שירות ייעודי המבוצע על ידי חברות מנוסות.

ג. אנשי מקצוע – חברות אחזקה, אנשי מקצוע, נותני שירות ובעלי מלאכה בתחום היאכטות מזמינים בעצמם שירותי מנופים אנשי המקצוע האחראיים על התחזוקה השוטפת של היאכטה לא תמיד יכולים לבצע את עבודתם בתוך המים. הם יכולים להיעזר בשירותי הרמה ולהעביר את היאכטה למחסן, מפעל או אולם ייעודי.

אילו סוגים של מנופים מתאימים לנשיאת יאכטות?

ציוד מכני הנדסי המיועד להרמת גופים כבדים יכול לשאת יאכטות בדרכים שונות. המפרט הבסיסי של עגורן לדוגמא מתייחס למרכיבים כגון הבסיס, המגדל או הצריח, יחידת ההנפה והסיפון. לצורך השוואה, יש עגורנים מגדליים מהסוג של עגורן טלסקופי או עגורן חוליות וגם עגורן מסילתי, עגורן שער ועגורן גשר.

הסוג העיקרי המתאים לנשיאת יאכטות הוא עגורן של נמל. זהו מנוף הנועד במקור להעמיס מטען של ספינות ולפרוק מטען מספינות. בדרך כלל מדובר על מבנה קבע עם מבנה זרוע הרמה ייחודי. הוא שכיח בנמלי ים ויכול לשמש גם עבור נשיאת יאכטות.

Share Button