בית » News » מנעולים, לא רק לדלת – מיגון חלונות

מנעולים, לא רק לדלת – מיגון חלונות

פורץהדלת אינה הפרצה היחידה בבית הקוראת לגנב, ופעמים רבות אלו הם דווקא החלונות המהווים את החוליה החלשה במיגון הבית. כיצד נגן על פתחים אלו מפני פריצות?

בתכנון מיגון הבית, תמיד מוקדשת תשומת לב רבה לדלת – שער הכניסה למבנה. בין אם נבחרת דלת ביטחון דוגמת פלדלת, או בין אם מוזמן מנעולן להתקנת מנעול איכותי בפתחה, הפתרון הנבחר אמור להשאיר את הצרות מעברה השני של הדלת. אולם זהו אינו הפתח היחידי למבנה, שדרכו עלולים להיכנס פורצים וגנבים. בבתים פרטיים ובקומות ראשונות בפרט, החלונות הינם נקודת תורפה של ממש במיגון הבית, שאנו נוטים להחמיץ בהזמנת המנעולן.

חלונות רבים, דוגמת הבלגיים, הינם בעלי זגוגית בלבד, הניתנת לשבירה בקלות. תריסים זולים עשויים פלסטיק קל לשבירה. אומנם במרבית החלונות המותקנים כיום ישנו סוג של נעילה בהזזת כפתור, אולם זו פשוטה למדי וקלה לפריצה. במיוחד כיום, כאשר המגמה היא לעבור לפתחי חלון רחבים במיוחד, יש לחשוב על אלו כעל סוג של דלת לפורץ, ולהקדיש תשומת לב למיגון החלונות.

מיגון ויטרינות ודלתות יציאה למרפסת

כיום מסגרות זגוגית ותריס אינן בלעדיות רק לפתחי חלון, אלא גם משמשות כפתרון לפתחים רחבים יותר, כגון ויטרינה או יציאה למרפסת. דווקא בפתח כה רחב, הרבה יותר גדול מדלת הכניסה, רבים מתקינים סוגר שאינו בטוח יותר מכל מסגרת חלון פשוטה על אף שמדובר למעשה בדלת.

חשוב להבין שפתחים שכאלו ראויים לאותה תשומת לב כדלת לכל דבר, ועל כן בעת התייעצות עם מנעולן לגבי התקנת מנגנוני נעילה למיגון הבית חייבים להכליל גם אותם, למען מציאת הפתרונות הנכונים עבורם.

באלו פתרונות מיגון חלונות כדאי לבחור?

ללא ספק, סורגים הינם הדרך הטובה ביותר למיגון חלונות מבחינת יעילותם וההרתעה הוויזואלית שהם מספקים כנגד פורצים. עם זאת, בצדם גם חסרונות: התקנתם יקרה מפתרונות כגון מנעולי חלונות, ורבים נרתעים מהם בגלל הפן האסתטי – אם השקעתם באלומיניום בלגי מהודר כדי ליצור מסגרת יפהפייה לנוף הנשקף מן הפתח, הדבר האחרון שתרצו הוא לחתוך את המראה הנפלא בפסי סורגים.

פתרון נוח שכמעט אינו נראה לעין הוא התקנת מנעולים לחלונות. הכוונה לרוב היא למנעולי תריס או מנעולי פין שונים המתחברים למסגרת הפתח, ומהווים נעילה נוספת, חזקה ומשמעותית יותר, וישנם גם מנגנוני נעילה מתוחכמים יותר. במקרה זה, כדאי להתייעץ עם מנעולן מקצועי לגבי האפשרויות המתאימות לכל פתח, בהתאם לגודלו, לגובה שלו מן הקרקע, לצורת הפתיחה שלו וכו'. לפי רמת האיום בפריצה ניתן להחליט עד כמה להשקיע באיכות המנעול לחלון. כמובן, בדלתות יציאה למרפסת ובוויטרינות עדיף להשקיע במנעול חכם יותר, בשל נגישותן וגודלן.

אם טרם התקנתם חלונות בבית, כדאי תמיד לבחור בתריסי מתכת, מאלומיניום, החזקים יותר בפני פריצה מאשר דומיהם מפלסטיק. גם תריסי גלילה מאלומיניום יוכלו לעשות את העבודה, ובו זמנית לאפשר לכם ליהנות ממראה חלון פתוח ונקי כשהם סגורים. יש לזכור כי גם פתרונות מאלומיניום ניתנים לפריצה, ולכן מומלץ לא לוותר על מנעולים לפתחים אלו בנוסף.

הכתבה בחסות אבי הרשקו – מנעולן

Share Button