בית » בית ומשפחה » מערכות גילוי אש בבית חכם

מערכות גילוי אש בבית חכם

בית חכם הוא קודם כל בית בטוח ובטיחותי עבור כל מי שגר בו

מערכות הבית החכם הולכות ותופסות נתח שוק שהולך ומתרחב עם כל שנה שעוברת. אם אתם לא יודעים במה מדובר, נפתח ונסביר כי הבית החכם הוא למעשה בית שבו מותקנת מערכת שליטה מרכזית המחוברת לכלל או רוב מכשירי החשמל השימושיים בבית, ויכולה לשלוט בכולם בצורה מרכזית ונוחה. כך, דרך מסך שליטה או אפילו דרך הטלפון החכם או הטאבלט שלנו, אנחנו יכולים לעשות כל מה שבין להדליק דוד חימום או מזגן, לבין לשלוט במערכות פנאי ובידור בבית שלנו. הדבר ממקסם את הנוחות שלנו, חוסך לא מעט חשמל וגם – לא רבים יודעים זאת – יוצר מעטפת בטיחותית איכותית בבית, דרך גיבויי חשמל ודרך מערכת חכמה שנועדה למנוע הפסקות חשמל, קצרים ושריפות. חלק מהתשתית החשמלית אם כן חייב להיות גם מערכת גילוי אש וכיבוי אש – וכעת נבין כיצד הן משתלבות במערכת הבית החכם.מערכות גילוי אש

כיצד מחברים מערכות של גילוי אש למערכת הבית החכם? מה הם העקרונות החשובים בכך?

  • כיצד זה מתחבר? למעשה, מערכות גילוי אש וכיבוי אש עבדו לפי העיקרון של בית חכם, עוד שנים רבות לפני שהדבר הפך לנחלת הכלל ולפני שבית חכם היה נפוץ כמו היום. בכדי למקסם את התגובה היעילה למצב של שריפה, במקרים רבים בחרו ובוחרים לחבר את מערכות גילוי האש באופן אוטומטי לשליטה במערכות כיבוי האש האוטומטיות – וכך ניתן להיות בטוחים שבמצב של שריפה התגובה היא כמה שיותר יעילה. זהו בין השאר גם העיקרון החשמלי ועיקרון השליטה שעליו הבית החכם מבוסס – חיבור של מערכות אלה לאלה בכדי ליצור שליטה מרכזית, חכמה ומהירה. עם זאת, אין צורך לחבר את מערכת גילוי האש הביתית באופן ספציפי למערכת הבית החכם – שכן לא מדובר במערכת שנשלטת אלא במערכת אוטומטית שעובדת בשעת הצורך.
  • עקרונות שחשוב להכיר? כשמחברים מערכת בית חכם, למעשה חייבים לחבר גם מערכות גילוי אש. החיבור החשמלי של כל מכשירי החשמל השימושיים בבית זה לזה, דרך תשתית הבית החכם המרכזית, יוצרת גם סיכון מסוים במצב של קצר במערכת ושל דליקה שנגרמת כתוצאה ממנו – ולכן חשוב מאוד שמערכות גילוי האש תהיינה יעילות ומדויקות, וכדאי לשלב גם מערכת כיבוי אוטומטית אם הדבר רלוונטי. בנוסף, בלוחות החשמל השולטים על הבית החכם חשוב שיהיה גילוי וכיבוי אש גם כן.

בית חכם הוא בית שמעניק איכות חיים גבוהה – ואיכות חיים היא בראש ובראשונה בטיחות

בית חכם מעניק לנו איכות חיים גבוהה, בדיוק כפי שאנחנו רוצים שתהיה לנו בעולם המודרני בו אנו חיים. בדיוק משום כך אסור לנו להתפשר על הבטיחות שלנו – וחשוב מאוד להשקיע בכל הנוגע למערכות גילוי אש וכיבוי אש בבית החכם שבו השקענו כל כך הרבה.

Share Button


חדשות נוספות