בית » סגירת מרפסת

סגירת מרפסת

סגירת מרפסתכל בית צריך מרפסת הוא לא רק פתגם אלא מציאות הבנייה בישראל. אבל מה קורה כאשר אתם רוצים להרחיב את הבית ולא יכולים לנצל יותר אחוזי בנייה? המרפסות של פעם הפכו בשנים האחרונות לחדרים נוספים בבית כבעלי דירות רבים מבקשים אישור לנצל את חלל המרפסת ולהפוך אותו לחדר לכל דבר בבית. סגירת מרפסת היום היא תהליך שדורש אישור מיוחד של הועדה לתכנון ובנייה באיזור המגורים שלכם אך ישנה יוזמה פוליטית לשנות זאת ולאפשר לכל אחד לעשות כרצונו עם מרפסת הבית שלו.

למרות הבירוקרטיה הארוכה שלפעמים נגררת חשוב לקבל אישור של סגירת מרפסת אם אתם רוצים לבצע בנייה של ממש. אם זאת ישנם מקרים בהם המרפסת יכולה להיסגר באמצעות תריסים ולהוות חדר נוסף בבית גם בלי אישור של הועדה ובלי שתוגדר כחדר נוסף. לפני שאתם מבצעים כל סגירת מרפסת חשוב להתייעץ עם מהנדס שיסביר לכם על האופציות השונות העומדות בפניכם.

סגירת מרפסת לחדר

קשה למנות את כל השימושים שאפשר לעשות בדירה קטנה לאחר שסוגרים מרפסת. מדובר בחדר אחד נוסף שמתווסף אל שאר החדרים. סגירת מרפסת יכולה להיות מושלמת לזוג צעיר שמצפה לתינוק וצריך להרחיב את המקום בבית לקראת התוספת החדשה למשפחה, למשפחות עם ילדים שצריכים להפוך את המרפסת לחדר ילדים לאחד הילדים, לבית שזקוק לחדר שירות או למחסן ולשימושים רבים נוספים.

סגירת מרפסת הוא פתרון אידיאלי עבור רבים מאיתנו שנאלצים בגלל משבר הדיור לשמור על הדירה הקיימת ולמצוא בתוכה פתרונות להרחיב ולהגדיל. אם המרפסת שלכם מתאימה לסגירת מרפסת ואם אתם זקוקים למקום נוסף בבית, בררו האם אתם יכולים לסגור את המרפסת והפכו אותה לחדר נוסף.

סגירת מרפסת כפי שיש לעשות זאת "לפי הספר" כוללת פנייה למהנדס בניין שיבדוק האם אפשר ניתן לסגור את המרפסת ובאילו תנאים. בין אם אתם מתגוררים בדירה קטנה ורוצים חדר נוסף, זקוקים להרחבה של הסלון או לעוד חדר לאחסון ולשירות, סגירת מרפסת היא הפתרון הטוב ביותר כיום לבעלי דירות קטנות. במצב הדיור כיום, פתרון קטן כזה מוסיף המון לכל בית. 

Share Button