בית » צביעת דירה

צביעת דירה

צביעת דירהצביעת דירה, לבד או באמצעות בעל מקצוע, דורשת בדרך כלל תמרון וארגון מיוחד לפני שמתחילים במשימה. הדבר החשוב ביותר הוא ללא ספק לספק לצבעים או לכם – אם אתם צובעים את הדירה לבד, את השטח הנוח והנקי ביותר לעבודה. בנוסף, חשוב להבטיח שכל מה שיש בדירה מוגן ולא יתלכלך או יינזק בגלל הצביעה. במאמר זה תוכלו למצוא כמה טיפים של מומחים בנושא הכנת הדירה לקראת הצביעה.

לפני הצביעה: אריזת חפצים:

הדבר הראשון שחשוב לעשות הוא כמובן להרחיק מהקירות את כל החפצים הקטנים. חשוב לאחסן כלים, מוצרי בד כמו כריות, וילונות, שמיכות ושאר פריטים שעלולים לקבל כתמים במקום מרוחק או לארוז אותם היטב. בנוסף, מומלץ לאסוף את כל פריטי הנוי, הכלים ושאר הדברים שממלאים את החדר ופשוט לאחסן בארגז או בחדר אחר.

הכנת הקירות לפני צביעת הדירה:

אי אפשר להתחיל במלאכת צביעת דירה בלי להכין את הקירות. הכנת הקירות כוללת הורדה של התמונות ושאר החפצים התלויים על הקיר ובנוסף מילוי החורים והסדקים בקיר בחומר איטום מיוחד לקירות. חומר זה נמרח בקלות וכל אחד יכול לבצע את הפעולה הזו של סתימת הקירות לפני צביעת דירה. אם זאת, חשוב לדעת שבמקרה של נזילות יכול להיות שצריך להביא בעל מקצוע שיבדוק שהקיר לא רטוב מבפנים לפני שמתחילים לצבוע.

כיסוי הרצפות:

אין ספק שאנחנו חייבים להגן על הרצפות מהצבע, כדי שלא נצטרך לאחר צביעת דירה לעבור לעמידת ברכיים ולשפשף את הרצפות. הדרך הטובה ביותר להגן על הרצפות היא לפרוש ניילונים גדולים, עיתונים או סדינים ישנים על כל חלל הרצפה. חשוב להקפיד על כיסוי מלא של שטח הרצפה כך שלא נתמודד עם טביעות רגליים עם צבע וכתמים אחרים.

הגדרת גבולות:

חשוב להגדיר את גבולות הצבע כך שלא נתמודד עם כתמי צבע באיזורים בהם לא רצינו לצבוע. למשל – חשוב להשתמש בגלילי נייר דביק כדי לתחום את איזור הצביעה כך שחלונות, משקופים ומסגרות עץ לא ייפגעו. תיחום האיזור על ידי הדבקת הנייר על המשקופים יעזור לנו להגן עליהם מהצבע. לאחר הצביעה אפשר להוריד את הנייר הדביק ולחשוף מחדש את המשקופים ואת שאר הפריטים.

Share Button