בית » כללי » קמינים לעיצוב הבית

קמינים לעיצוב הבית

השימוש בקמינים לצרכי חימום ועיצוב הבית תופס תאוצה גם במדינה עם מזג אוויר ים תיכוני כמו ישראל. מה היתרונות של קמינים ואילו דגשים כדאי להביא בחשבון לפני שמשלבים אותם בסלון?

קמין הוא תא מתכת סגור שמטרתו העיקרית היא חימום החלל בצורה אחידה. את תא המתכת של הקמין נהוג להסיק עם חומרי בעירה שונים, כאשר החום שנוצר מתפזר בחלל ויכול לשמש גם לצרכי בישול. ההסקה העיקרית של קמינים היא באמצעות עץ, גז, נפט או סולר ובקמינים מודרניים יש דלת זכוכית דרכה ניתן לראות את האש. עוד מציעים קמינים מן הסוג הזה וסתים לכמות חומר הבערה, וסתים לכמות האוויר וכמובן ארובה לפליטת העשן.

מטרות הסקה הן לא היחידות התורמות לעלייה בביקוש עבור קמינים. בשנים האחרונות החלו משפחות ובעלי בתים להבין את היתרונות הדקורטיביים של הקמינים, בעיקר בהשוואה לסגנונות עיצוב מודרניים ונטולי השראה. קמינים מותקנים כפריטי עיצוב בתוך הסלון והם יכולים לשנות את המראה של הבית כולו.

כך תדעו איזה קמין לרכוש

הנה כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון לפני שמחליטים להשקיע בקמינים לעיצוב הבית:

א. מיקום – קמינים דורשים מקום פנוי בסלון או במקומות מרכזיים אחרים. רצוי לשים את הקמין בנישה ייעודית וכך למנוע כוויות, לכלוך מיותר או נזקים בלתי צפויים אחרים. המיקום קובע גם את מידת הפצת החום של הקמין ואת יעילותו. במידה ומדובר על קמין בתור קישוט דקורטיבי בלבד, ניתן לשלב אותו עם תמונות קיר, שטיחונים או ריהוט מתאים.

ב. ארובה – לכל קמין יש ארובה אחרת המתאימה עבורו באופן פרטני. את ההתאמה של הארובה יש לבצע על בסיס שיקולים מקצועיים, תוך תרומה לפעילות אפקטיבית ולמניעת פיח ועשן בתוך הבית. הארובה חייבת להיות עמידה לנזקי השמש ולפגעי מזג האוויר. יש לבדוק את חומרי הגלם של הארובה, את האטימות שלה ואת תווי התקן של האביזרים.

ג. תחזוקה – חברות המייבאות קמינים לארץ יכולות לעזור לכם לבחור בין סוגים שונים של מוצרים לפי העדפות אישיות, תקציב ומראה החלל הקיים. במקביל, כדאי להתייחס אל הנושא של התחזוקה ולקבל המלצות מאנשי מקצוע. תחזוקה של קמינים המוסקים באמצעות עץ שונה מתחזוקה של קמינים העובדים על בסיס סולר או גז.

ד. עלויות – בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין הבדלים משמעותיים בין העלויות של קמינים שונים והמחירים יחסית דומים. טווח המחירים עומד על 5,000-30,000 ש"ח, לא כולל התקנה שעולה כמה אלפי שקלים נוספים וטיפול שנתי שעולה 200-400 ש"ח.

לסיכום, אפשר להשתמש בקמינים לצרכי עיצוב בצורה מגוונת ולפי צרכים המתעוררים בבית. הדגשים העיקריים הם על התקנת הקמין והשימוש באביזרי הבטיחות הרצויים. קל להתרגל לשימוש בקמין לאורך זמן ובכל שלב ניתן להשקיע באביזרי עיצוב נוספים. אי אפשר להתעלם מהנוכחות של קמין בסלון ולכן ההשקעה בו משתלמת בטווח הקצר והארוך.

Share Button