בית » בעלי מקצוע » שימושי פיברגלס לתעשייה

שימושי פיברגלס לתעשייה

יש לא מעט חומרים שונים כאלה ואחרים אשר כיום משתמשים בהם בתעשיות השונות בארץ וברחבי העולם כולו. אחד מן הבולטים בהם הוא הפיברגלס. פיברגלס נקרא גם "זכוכית סיבית" והוא מיוצר על ידי דחיסת זכוכית מותכת דרך חורים זעירים בבסיס הכבשן. המטרה של תהליך זה היא בסופו של דבר ליצור חוטים דקים מאוד, אותם ניתן להפוך לאריגים קלים וחזקים. פיברגלס מציע יתרונות רבים כאלה ואחרים עבור ענפי התעשייה והמשק. הוא מגן מפני חום וחסין אש, משפר את רמת הבידוד וניתן למצוא אותו גם בבגדים של כבאים ואנשי כוחות ההצלה. משתמשים בו על פי רוב בתעשיית חומרי הבידוד והטקסטיל, כמו גם כחומר אשר מחזק בתעשיית הפלסטיק.

חלקי רכב מפיברגלס

אלו התכונות העיקריות אשר מאפשרות את שימושי הפיברגלס השונים בתחומי התעשייה:

  • יש לו יחס גבוה של נפח מול משקל.
  • הוא בעל צפיפות נמוכה.
  • הוא מתאים לייצור חלקי מרכב של מכוניות.

את הפיברגלס המודרני ניתן למצוא בתעשיות אשר מתמקדות בייצור משחקים לילדים, תיבות דואר, ארונות חשמל ומתקנים רבים נוספים.

כיצד בודקים את החוזק של פיברגלס?

החוזק של הפיברגלס נמדד על פי עובי סיב הזכוכית. כתוצאה מכך, ככל שסיבי הזכוכית דקים יותר, כך הפיברגלס עמיד, וזאת למרות שמבחינה טכנית קשה לייצר סיבי זכוכית דקים מן הרגיל. פיברגלס הוא חלק ממוצרים לתשתיות כגון סולמות, מעקות, תבניות ומאחזי יד. הוא ורסטילי ונוח ביותר לעבודה, וגם מחירו המשתלם תורם לפופולאריות שלו בקרב התעשייה.

לצד מתקנים לגני שעשועים, נדנדות, מגלשות וסירות או יאכטות, הפיברגלס נפוץ גם כחומר גלם עבור אמנים. המאפיין המשותף לכל סוגי הפיברגלס הוא האופן בו הוא נותן מענה על צרכים רבים. מוצרי פיברגלס המיועדים לשמש את התעשייה חייבים לעמוד בתווי התקן המחמירים ביותר בעולם. מעבר לכך, מוצרי פיברגלס מיועדים עבור שימושים צבאיים. מוצרים אלו כוללים חלקי פיברגלס לתעשייה, חלקים לזיווד אלקטרוני ועבודות מיוחדות. המוצרים משרתים לקוחות מתחומים שונים בסקטור העסקי, הפרטי, התעשייתי והחקלאי.

Share Button