בית » מגזין » שיקולים חשובים בבחירת כסא מנהלים

שיקולים חשובים בבחירת כסא מנהלים


1כמו בתחומים אחרים, גם בכל הקשור לריהוט, לא תמיד היקר ביותר הוא הטוב ביותר. לעיתים מחירים יקרים נובעים כתוצאה מתדמית, מוניטין, שיקולי ייבוא, פערי היצע וביקוש, או החלטות אסטרטגיות של היצרן. בניגוד למה שנהוג לחשוב, המחיר אינו מהווה את הפונקציה העיקרית לאיכותו של הרהיט. את הדוגמא הטובה ביותר לכך, ניתן לראות בעת בחירת כסא מנהלים.

כל מנהל, אשר מרהט מחדש את המשרד וזקוק לכיסאות, יודע עד כמה קשה לקבל את ההחלטה הנכונה. היצע הכסאות, ההבדלים בין חומרי הגלם ושיטות האורטופדיה המתקדמות הופכים את החיפוש אחר הכסא המושלם למרדף ארוך. על מנת להימנע מבזבוז זמן וכסף, כדאי להכיר את השיקולים המרכזיים והחשובים ביותר בבחירת כסא מנהלים.

מחיר לא בא על חשבון בריאות

מחיר הוא כמובן שיקול חשוב, אך בעת בחירת כסא הוא מתגמד לעומת נושא הבריאות. כסא צריך בראש ובראשונה לשרת את הצרכים של הלקוח. כסאות, המיועדים לישיבות יכולים להיות מעוצבים ומרשימים, ולהציע פונקציות משוכללות, אך הם אינם דומים לכסאות עליהם המנהל יושב רוב שעות היום. כסא מנהלים הוא רק ביטוי, אך מאחוריו יש שנים של ניסיון ומקצועיות. הכסא אותו תרכשו צריך להיות נוח. שבו על הכסא, נסו לדמות עבודה רציפה, בדקו את המרחק, שהוא מאפשר מהשולחן ומהרצפה, בצעו כיוונים שונים וקראו את המפרט.

על מנת לבחור כסא ניתן לערוך מיון על פי סוגי ריפוד. אפשר למצוא ארבעה סוגים של כסאות איכותיים:

א. כסאות מעור – אלו הם כסאות אשר מוצעים בדרך כלל במחירים גבוהים. יחד עם זאת, לא תמיד העור עונה על הצרכים של המנהל, ולכן חשוב לבדוק באופן ספציפי את הכסא לפני שעורכים רכישה.

ב. כסאות מדמוי עור – מבחינה חיצונית הכסאות הללו נראים כמו כסאות מעור, אך המחיר שלהם נמוך יותר. במידה ומדובר על כסאות דמוי עור מאיכות ירודה, עשויה להיות פגיעה בנוחות. יש לבדוק מי היצרן של הכסא, לבדוק את מספר הרגליים ולבחון גם את השלד.

ג. כסא מדמוי עור סקיי – בכסאות אלו אפשר למצוא שילוב בין דמוי עור, בד ורשת. הכסאות הללו מוצעים במערכות אורטופדיות, חלקם גבוהים במיוחד, וההיצע שלהם יחסית רחב.

ד. כסאות בד – בשנים האחרונות החלו כסאות הבד לבלוט היטב בנוף המשרדי. מנהלים בחברות היי טק מעדיפים את כסאות הבד בשל המראה שלהם, אשר אינו בא על חשבון האפקט הבריאותי, היעילות והנוחות.

המחיר של הכסא אינו מהווה אינדיקציה לגבי איכותו, משום שבתהליך הייצור ישנם מרכיבים חשובים יותר. חברה המייצרת, מייבאת או משווקת כסאות חייבת להכיר היטב את התחום. על הכסאות להיות מיוצרים ברמה גבוהה ולהקפיד על סטנדרטים של בריאות ובטיחות. רק כך ניתן לשרת את צרכי הלקוחות, ולשמור על התדמית של כסאות מנהלים. 

Share Button