בית » כללי » שיקום נזקי מים ואש בבית או במשרד

שיקום נזקי מים ואש בבית או במשרד

שיקום נזקי מים ואש הם הכרח לאחר הצפה או שריפה בבית ובמשרד, השיקום בדרך כלל יסייע לכם להציל רהיטים, שטיחים ויחזיר את מראה הקירות והריחות בבית בחזרה למצבם הקודם ( קירות רטובים עלולים לגרום להתפתחות של טחב שמסוכן לבריאות של תושבי הבית ), במאמר זה נסקור בפניכם מה יש לעשות ברגע שהבית מוצף או נשרף בכדי לצמצם את היקף הפגיעה וגם כיצד ניתן לשקם את הרכוש לאחר שכבר נפגע.

כיצד לצמצם את היקף הפגיעה בעת שריפה או הצפה

  • צמצום היקף הפגיעה ברכוש בעת הצפה: ובכן בתור התחלה אנו ממליצים בחום לגלות את מקור ההצפה, האם זוהי זרימת מים כתוצאה של צינור שהתפוצץ בבית, האם זו זרימת מים שמקורה מחוץ לבית ( כלומר מי גשמים וכ"ו…), האם זו הצפה שמקורה מגג דולף, מברז מים ששכחתם לסגור וכ"ו…. ברגע שתזהו את מקור ההצפה תוכלו אולי למנוע מעוד מים להיכנס אל הבית ובכך לצמצם את היקף הפגיעה ברכוש (במידה וזה צינור דולף יהיה ניתן לסגור את השיבר הראשי של הבית ובכך לעצור את הזרימה ). במידה ולא ניתן לעצור את זרימת המים לבית מהרו להרים את הציוד שעוד לא הגיעו אליו המים גבוה ורחוק ככל הניתן מהמים ( עליית גג, קומה שנייה, שולחן או מדף גבוהים, העיקר שיהיה רחוק מהמים ), כמו כן נתקו את המכשירים החשמליים מהשקעים והורידו את הפקק של הקומה שנפגעה מהמים כדי שהמים לא יכנסו לשקעים ויפגשו שם חשמל חי.
  • צמצום היקף הפגיעה ברכוש בעת שריפה: ובכן בעת שריפה אנו קודם כל ממליצים להציל את נפשותיכם ופחות לייחס חשיבות לרכוש, ההמלצה הכללית היא לצייד את הבית בטרם עת בגלאי עשן, ספרינקלרים ומטפים רבים כדי לאפשר זיהוי מוקדם של השריפה ויכולת להשתלט עליה ובכך להציל חיים ורכוש.

כיצד ניתן לשקם רכוש לאחר הצפה או שריפה בבית ובמשרד?

  • שיקום נזקים לאחר הצפה- במידה והצפה הכן התרחשה בביתכם אז הרי שציוד רב טבע במים וקיים סיכוי רב כי ניזוק באופן די או לטווח הארוך, בכל מקרה זה מה שעליכם לעשות לאחר הצפה בכדי לשקם את נזקיו: מכשירים חשמליים שהוטבעו במים מומלץ לזרוק או לשלוח לתיקון מקצועי, שימוש במוצרים חשמליים לאחר שנרטבו עלול לגרום לקצר חשמלי ושריפה ( גם אם המכשיר עובד תקופה קורוזיה עלולה לצוץ במהלך חודשים שלאחר מכן ולגרום לנזק ולקצר ), את קירות הבית מומלץ לשפשף, לחטא עם חומרים מיוחדים שימנעו הופעתם של עובש ופטריות ואז לצבוע מחדש, את ריפודי הספות, השטיחים וכל שאר הבדים בבית יש להעביר בניקוי ייבש וחיטוי יסודי למניעת ריחות לא נעימים ודהייה של הצבע, לעצים של רהיטים, דלתות ומשקופים יש ללטש בחלק מהמקרים, לחטא ולצבוע מחדש. ישנן חברות מקצועיות שמעניקות שירותי שיקום נזקי מים שכאלו כמו לדוגמא חברת שיקום היהלום.
  • שיקום נזקים לאחר שריפה- שריפה משאירה בדרך כלל אחריה חורבן אדיר ונזקים חסרי תקדים, לא את הכל אפשר לתקן אחרי שריפה אבל במידה והשטיח התכלה באופן חלקי, במידה והעץ רק דלק וכבר כובה ואם הקירות השחורים מפיח לא בסכנת התמוטטות אז ניתן לבצע תיקונים אבל במקרה זה כדאי לפנות למקצוענים שיתקנו עבורכם את הליקויים וישקמו את הבית והמשרד בחזרה למצב המקורי.
Share Button