בית » בית ומשפחה » עוברים לגור ביחד? כדאי שתחשבו על שכפול מפתחות

עוברים לגור ביחד? כדאי שתחשבו על שכפול מפתחות


8זוג צעיר, המעוניין לעבור לגור ביחד, צריך לקחת בחשבון לא מעט שיקולים מורכבים, אך לפעמים דווקא הדברים הפשוטים, הם אלו שעוזרים בחווית מעבר פשוטה ונעימה. בין יתר הפעולות ברשימת המטלות, ניתן לציין את הנושא של שכפול מפתחות. מלבד ההיבט הפונקציונאלי והחשוב, שכפול מפתחות הוא צעד בונה אמון. בין אם מדובר על מקרים, בהם בן זוג אחד עובר לדירתו של האחר, או על מעבר דירה משותף, שכפול מפתחות צריך להתבצע בצורה נכונה ומיידית.

הדרך היחידה לשכפל מפתחות היא לפנות אל מנעולן הגון בעל ניסיון. בעבר היה קיים רק סוג אחד של מנעולים ביתיים, אך כיום ישנן טכניקות נעילה שונות, ולכל אחת מפתחות אחרים. המנעולן צריך לדעת כיצד לשכפל את המפתח מבלי לפגוע במקור, תוך שהוא שומר על אמצעי האבטחה הנדרשים. מנעולן לא יכול להרשות לעצמו לייצר מפתחות משוכפלים בפרופורציות לא נכונות, משום שכך הוא עשוי לסכן את הדיירים, ולמנוע מהם גישה לבית.

מה מייחד את השירות של מנעולן בירושלים או בתל אביב?

אפשר למצוא לא מעט הבדלים בין שירותי שכפול מפתחות, אותם מספקים מנעולנים. מפתחות למנעולי צילינדר דורשים התייחסות מיוחדת, לעומת מפתחות לדירות ישנות. באיזור המרכז ובערים גדולות, כמו תל אביב וירושלים, ניתן למצוא לא מעט דירות, בהן מנגנון הנעילה הוא יחסית ישן. מנעולן בירושלים או בתל אביב צריך להכיר את מבנה הדלתות, להבין את החשיבות של שכפול איכותי, ולהציע שירות ברמה גבוהה. מנעולן בירושלים ובחלקים אחרים בארץ, אשר אינו משכיל להבחין בין סוגי המפתחות, לא יכול להשיג את מטרת השכפול.

תחום שכפול המפתחות עבר בשנים האחרונות גם לא מעט שינויים וחידושים. לדוגמא, בני זוג, אשר עוברים לגור יחד ומעוניינים לשכפל מפתח, יכולים לעשות זאת, גם בהיעדר מפתח מקורי. במילים אחרות, קיימת בקרב מנעולנים היכולת לבצע שכפול, במצב הקרוי בעגה המקצועית "אין מפתח". במקום להחליף את כל הצילינדר, ולשקוע בהוצאות מיותרות, ניתן לשכפל ללא מפתח מקורי, וליהנות מחידוש טכנולוגי מהיר, זול ויעיל.

מתי כדאי לשכפל מפתח?

הזמן המתאים לשכפול מפתחות עבור זוגות, שעוברים לגור יחד, תלוי בדרישות ובצרכים. בני זוג, שמחפשים יחד דירה חדשה, יכולים לשכפל מפתחות זוגיים כבר עם מעמד מסירת המפתח. במקרים בהם בן זוג אחד עובר אל הדירה הקיימת, השכפול תלוי בבעלי הדירה. עדיף להגיע להסכמה לגבי מפתחות משוכפלים מוקדם ככל האפשר. לא מומלץ לחכות לרגע האחרון, ולהיקלע למצב של דלת נעולה ללא מפתח זמין.

אפשר להקפיד על שכפול מפתחות אצל מנעולן בכל מקום בארץ, ולהבטיח חווית מגורים משותפת ונעימה. שכפלו את המפתחות בהתאם לסוג הצילינדר ומבנה המנעול, פנו אל מנעולן בעל רשיונות מתאימים, והתחילו את החיים המשותפים ברגל ימין.

 

Share Button