בית » מגזין » שמות לבנות – מה חשוב לדעת?

שמות לבנות – מה חשוב לדעת?

אז במזל טוב עברתם את תשעת חודשי ההריון בהצלחה והנה אוטוטו מגיעה או שכבר הגיחה לאוויר העולם, בתכם הרכה והמתוקה. ההתלבטות הבאה שלכם בין הבנת הבכי, וההנקה תהיה איך לקרוא לבת אדם הקטנה הזו שהגיעה לעולם.

לשם של בן אדם יש המון משמעות. שמו לא רק מעיד על אופיו וטיבו של האדם, אלא גם מהווה פתח לאינטרקציה חברתית עם העולם והשתלבות במסגרות השונות שילוו אותו במהלך חייו. לכן, חשוב לא להקל ראש במציאת שם לרך הנולד. כדי להקל על המשימה הקבלה ותורות יהודיות שונות כגון הגימטריה והנומרולוגיה, מציגות להורים מספר כללי אצבע שחשוב לתת את הדעת עליהם.

להחליט על השם בצורה עצמאית וללא לחצים חיצוניים

העצה הראשונה שנכונה באופן כללי לכל תהליך ההורות הוא להחליט על השם ברוגע ובנעימים. חשוב שההורים עצמם יבחרו את השם ללא ריבים, ללא ויכוחים וללא לחצים חיצוניים לגבי כיצד לקרוא לילדה. חשוב לבחור בשם שבאמת מתחברים אליו ואוהבים אותו ולא להחליט על השם כלאחר יד. זכרו- השם הזה ילווה את הילדה לכל חייה. חשוב גם לא לתת שם שינציח קרוב/ת משפחה שינציחו את שמם של מי שנפטרו בטרם עת ולא בשיבה טובה, שכן הדבר יביא מזל רע על הילדה להמשך חייה. השתדלו להסתכל על הולדת הילדה וההחלטה על שמה כדף נקי, וכתחילתו של תהליך נפלא של הורות.

החליטו על שם שיש מאחוריו משמעות

הורים רבים, בעיקר בעת הנוכחית, מחליטים לתת לילדתם שם עפ"י דמות שהם אוהבים מסרט או סדרה או סתם לקחת שם לועזי שהם אוהבים ולהנציח אותו באמצעות קריאת שמה של הילדה כך. הילדה הרכה שנולדה אינה צעצוע, אל תתנו לה שם סתמי משום שהדבר יפגע בה לאחר מכן בהמשך הדרך בתחושת החשיבות העצמית וביחסים מול ההורים שלא השקיעו מספיק מחשבה בנתינת השם. חישבו על שם שיש מאחוריו הסבר טוב, הסבר מעמיק ורצוי גם שהשם יהיה בעל קונטציה חיובית באופן כללי. (למשל השם איזבל או נמרוד הם שמות של דמויות בתנ"ך שעשו מעשים רעים ולכן פחות מומלץ לקרוא לילדים בשמות אלו).

המנעו משם שיש בו הרבה אותיות אהו"י

עוד עצה טובה לגבי שמות מומלצים לבנות, היא באופן כללי להמנע משימוש בשמות שיש בהם ריבוי אותיות אהו"י. אותיות אלו נחשבות לאותיות, לפי הקבלה, המהוות צינור ישיר לקדושה ולרוחניות משום ששם האל מצוי בהן. לכן בכדי שלא להפיל על הילדה עול כבד מדי מבחינת רוחניות, מומלץ לכלול כמה שפחות אותיות אהו"י בשם.

אל תתנו שם שהוא במקורו לזכר

עוד עקרון אצבע חשוב, לפחות לפי הקבלה, הוא לא לתת לילדה שם שבעיקרו מיועד לילד- לזכר. הדת טוענת כי מתן שם כזה שבעיקרו מיועד לזכר ולא לנקבה, עלול להשפיע על אופיה של הילדה להפוך לחסר שליטה, ליצור לה בעיות חברתיות ובעיה במציאת זוגיות ואף להשפיע על הפוריות שלה!

Share Button