בית » עיצוב הבית » תיקון שטיחים מקצועי

תיקון שטיחים מקצועי

לא מעטים הם האנשים שמחזיקים כיום בביתם שטיחים אשר נארגו בצורה ידנית ואיכותית ואשר ערכם עלול להגיע אפילו עד כדי כמה עשרות אלפי שקלים, בדרך כלל אלו יהיו שטיחים פרסיים, אפגניים או בסגנון שאגי. במידה ולשטיח שכזה נגרם נזק המשאיר בו פגם כגון: קרע משיני חיית המחמד, שריפה שכילתה בחלק מהשטיח, חתכים מהמספריים של הילדים השובבים ועוד… יהיה צורך בתיקון שטיחים מקצועי של חברה אשר יודעת מה היא עושה ויכולה להחזיר את המראה של השטיח למצב שהיה בו היום רכישתו.

למה צריך תיקון מקצועי לשטיחים יקרי ערך?

ובכן תיקון שטיחים שנארגו ביד הוא סוג של אומנות, למעשה החברה המתקנת צריכה לשחזר ברוב המקרים חלקים נרחבים מהשטיח בדיוק באותה שיטה ואופן שהוא נארג בהתחלה, במידה והאריגה לא תהיה איכותית והתיקון יהיה חפיפניק, סביר מאד להניח כי זה יראה באופן די בולט לעין והמראה של השטיח למעשה ייראה אפילו גרוע יותר מזה שהיה לפני התיקון, חברה מקצועית לתיקון שטיחים תגרום לתיקון להיראות אחיד יחד עם שאר השטיח ככה ששום עין בלתי מקצועית לא תשים לב כי בכלל היה תיקון והשלמה לשטיח הזה.

מהו בעצם תיקון מקצועי לשטיחים יקרים?

ובכן תיקון שטיח מקצועי הוא כאמור אריגתו מחדש של קטע השטיח שנפגם בצורה כזו שלא תשאיר לאחר מכן סימנים אלא תיצור מראה אחיד של השטיח, את מצב זה משיגים על ידי אריגה ידנית מקצועית ובעלת ניסיון שלמעשה מחקה אחת לאחת את האריגה המקורית שעשו לשטיח, בדיוק אותה סמנטיקה ובדיוק אותם קווים וקימורים.

את ביצוע עבודה זו יכול לעשות רק אדם בעל וותק וניסיון של שנים, אותו אדם צריך לנתח כבר בעיניו את השטיח ולשחזר אותו בדיוק רב שלא ישאיר אחריו כל סימן כזה או אחר שהשטיח עבר תיקון ושיחזור.

תיקון שטיחים גם לשטיחים בעלי ערך סנטימנטלי

תיקון שטיחים איננו מיועד אך ורק לשטיחים יקרי ערך אלא גם עבור שטיחים עם ערך סנטימנטלי, שטיחים כאלו שעברו כמה דורות ופתאום נקרעו, שטיחים שמסמלים עבורכם תקופות יפות בחיים, שטיחים שמזכירים לכם אנשים מיוחדים ושטיחים שעברו אתכם כברת דרך ומעבר של כמה וכמה בתים.

את אותם שטיחים גם כן ניתן ומומלץ לתקן באם הם נקרעו או נפרמו, התיקון עצמו לא כזה יקר שאפשר לוותר על שטיח עם ערך כה סנטימנטלי.

Share Button