בית » בית ומשפחה » אחזקת מעליות ברבי קומות

אחזקת מעליות ברבי קומות

מדוע אנו זקוקים לתחזוקה שוטפת למעליות

בשעה שאנו משתמשים במעלית, לרוב איננו מקדישים כלל מחשבה למורכבות המערכת שלה, ומנגנוני הבטיחות הכרוכים בכך. פיר המעלית בבניין רב קומות, הינו לרוב בעומק עשרות רבות של מטרים, ולכן תקלות במנגנון המעלית ובמערכת האבטחה עשוי בסבירות גבוהה להיות קטלני. מעבר לסכנה הבטיחותית, תקלות במעלית במבנה רב קומות יחייבו את כלל משתמשי המבנה לחרוג ממנהגם, ולעשות שימוש בגרמי המדרגות של הבניין. שימוש במדרגות גוזל זמן רב, אשר עשוי להיות מתורגם לפגיעה בתפוקתם של העובדים במבנה משרדים או לדיירי הבית העושים את דרכם לעבודתם. לכן, שכירת שירות אחזקת מעליות, אשר יסייע לשמור על מעלית תקינה ופועלת היא צורך כלכלי, כמו גם הכרח בטיחותי.אחזקת מעליות - נעמן מעליות

מה כולל בעצם שירות אחזקת מעליות

שירות אחזקת מעליות מסופק רק על ידי חברות אשר עמדו במספר רב של קריטריונים, הכשרות ותקני בטיחות. שירות האחזקה נועד בעצם להביא את מערכות המעלית לעמוד בתקנים אשר נקבעו על ידי המדינה. ללא אחזקת מעליות שוטפת, מפעיל המעליות בבניין יצטרך לעצור את פעולתן, גם ללא נזק מוכח. שירות אחזקת מעליות כולל את הדברים הבאים:

  • ניקיון: יש לנקות את מנגנוני המעלית השונים (תוך כדי בחינת תקינותם), להחליף את השמן ולוודא כי אין אף פסולת תקועה במנגנונים השונים.
  • תחזוקת המיכון: יש לבצע חיזוק של הברגים והאומים השונים המשמשים במנגנון, לבדוק את חדר המכונות ותקינותו, ולהחליף במידת הצורך חלקים שחוקים בחלקים חדשים. נוסף על כך, יש לבדוק את וויסות ההתנעה והעצירה של המעלית, בכדי לנסות לזהות חריגות ולהתאימם לתקן.

 חשוב מאוד לבחור בחברת אחזקת מעליות מקצועית ואמינה, אשר פועלת לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר

חברת אחזקת מעליות מספקת שירות אשר שומר על חיי הדיירים, כמו גם על יכולת העסקים ברב הקומות להתפרנס. מאחר ומדובר בשירות הדורש מומחיות רבה, יש לבחור בחברה מומלצת ומוכרת, אשר ניתן לתת ביטחון בכך שעובדיה יבצעו את הטיפולים והבדיקות התקופתיות בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

Share Button