בית » מגזין » איך לשמור על הניקיון בבית של 3 מפלסים?

איך לשמור על הניקיון בבית של 3 מפלסים?

ניקיון בבית

ניקיון בבית

ניקיון הבית הוא דבר חשוב מאוד כמעט לכל אדם (וחבל עבור אלה שזה אינו חשוב להם). הניקיון חיוני מאוד גם להרגשה הטובה שלנו בבית, גם לסדר והארגון בבית, לבטיחות ולבריאות של הדיירים וכמובן גם לאפשר לנו לארח אנשים בתחושה טובה ולעשות עליהם רושם טוב או לפחות להפחית את הסיכוי לרושם רע. בית של 3 מפלסים הוא בית גדול יותר מדירה רגילה בדרך כלל והקיום של מפלסים עשויה להיות גם מסוכנת לדיירים בזמן הניקיון. על כן חשוב לנקות את הבית באופן תדיר וגם לשמור על הבטיחות של הדיירים במקום.

זהירות – סכנת החלקה:

במהלך הניקיון עושים שימוש בחומרי ניקיון שונים שביחד עם המים יוצרים נוזל מחליק. כדאי לרכוש פעם אחת שלט צהוב של סכנת החלקה, גם אם מדובר בבית שלכם ולא בשטח ציבורי, ובמהלך ולאחר הניקיון ועד שהרצפה תתייבש להעמיד את השלט עבור יתר בני הבית ואפילו אורחים שיכולים להפתיע ולהגיע אליכם. המפלסים הם למעשה מדרגות המורידות ומעלות אתכם בין המפלסים השונים בדירה, לכן בדומה לחדר מדרגות, הסכנה היא אפילו גדולה יותר מאשר רצפה במישור.

מה כוללים שירותי הניקיון?

שירותי ניקיון בתים כוללים לרוב טיטוא, שטיפה, ניקיון פנלים, חלונות ותריסים וכן ניתן לאפיין את יתר שירותי הניקיון שבעל הבית רוצה במסגרת השירותים שלו: ניקיון שטיחים, ניקיון ספות, ניקיון ארונות המטבח, ניקיון שירותים ועוד.

כל כמה זמן צריך לנקות ובאיזה היקף?

ניקיון הבית צריך להיות באופן שוטף. יש משפחות המנקות את הבית פעם בשבוע, אחרות פעם בשבועיים ויש אנשים המנקים אותו אפילו מדי יום-יומיים בצורה בסיסית. ניקיון שוטף של טיטוא וניגוב אבק זה תלוי בכם וברצונות שלכם. ניקיון באמצעות שואב אבק כדאי שיתבצע פעם בשבוע (במיוחד אם יש לכם בעל חיים בבית) וניקיון יסודי כללי של הבית גם כן בין פעם בשבוע לפעם ב3 שבועות תלוי בהחלט עד כמה אתם רוצים לשמור על הבית באופן שוטף.

Share Button