בית » כללי » בונים בית חדש בישראל – אתם חייבים לדעת מה זה הדרכת חתנים

בונים בית חדש בישראל – אתם חייבים לדעת מה זה הדרכת חתנים

חתונה היא אירוע מרגש ומיוחד. אין ספק שכל זוג אשר מחליט להתחתן, עומד בפני תקופה מורכבת ותובענית של הכנות לקראת האירוע המרגש ביותר בחייו. יחד עם ההכנות הטכניות הנדרשות לקראת אירוע חשוב זה, כל זוג צריך לדעת שישנו סוג אחר של הכנות הנדרשות לקראת מיסוד היחסים ביניהם ובניית הבית החדש והמשותף שלהם. כל אדם דתי אשר עתיד להתחתן לרוב יפנה להדרכת חתנים טרם החתונה. מדריך חתנים מקצועי יסייע לאדם העומד בפני בניית ביתו החדש יחד עם בת זוגו, ללמוד ולהכיר דברים רבים וחשובים הנוגעים לעולם הזוגי ולבניית בית. אולם, לא מעט חילונים אינם פונים להדרכת חתנים מכיוון שבטוחים שהדבר איננו נוגע להם. חשוב מאוד שגם חילונים יבינו ויכירו בערך של הדרכת חתנים טרום חתונה.

הדרכת חתנים – מה תפקידו של המדריך?

אז מיהו מדריך חתנים ומהו תפקידו? מדריך חתנים הינו אדם אשר הוסמך לעסוק בתחום ההדרכה הספציפית לחתנים. תפקידו של המדריך מתחלק לשלושה חלקים מרכזיים: חלק אחד עוסק במבוא לכלכלה נכונה, חלק שני יעסוק ביחס הראוי לאישה ולהבדלי המנטליות בין האיש לאישה והחלק השלישי יתמקד בפרקטיות לקראת קיום יחסי אישות בין בני הזוג. מדריכי החתנים אף מלמדים את הלכות הטהרה על מנת ללמד אותם את החתן הצעיר. כאמור, על אף שלא מעט חתנים צעירים חילונים בטוחים כי הדרכת חתנים איננה נוגעת להם, חשוב מאוד לדעת שכאשר בוחרים במדריך חתנים נכון, הדרכת חתנים היא הרבה מעבר להדרכה טכנית הנוגעת לחיי אישות גרידא. הדרכת חתנים יכולה לספק לכל חתן צעיר מידע רב אודות הדרך לזוגיות מאושרת, כיצד להתמודד עם משברים זוגיים, כיצד לצלוח את המשימה המורכבת הדורשת מבני הזוג להסתדר יחדיו וכן, עצות פרקטיות לקראת הקמת בית גם מבחינת הבאת ילדים לעולם.

כיצד תבחרו מדריך חתנים

כאמור, מדריך חתנים רלוונטי מאוד הן עבור חתנים המגיעים מהעולם החילוני והן עבור חתנים המגיעים מהעולם הדתי. נכון שישנם פערי ידע בין חתנים חילונים לבין חתנים דתיים בכל הנוגע לחיי אישות ולהכרות עם בנות המין השני ולכן, מדריך חתנים מקצועי ידע כיצד להתאים את התכנים בהדרכת החתנים לכל חתן בהתאם לידע שלו, להכרות המוקדמת שלו עם העולם הנשי ועוד. חשוב לדעת שלא פעם גם חילונים בוחרים להקפיד על הלכות טהרת המשפחה ועל כן, הלכות אלה רלוונטיות ללימוד גם לחתנים חילונים.

בטרם תבחרו מדריך חתנים, עליכם לבחון מיהו אותו המדריך, איזה הכשרה עבר לקראת הדרכת החתנים והיכן עבר את אותה ההכשרה. אך מעבר לפרטים הטכניים הנוגעים להכשרתו של מדריך חתנים, חשוב מאוד שתבדקו מהי האינטראקציה שיש לכם עם מדריך החתנים, האם אתם מרגישים מספיק בנוח אותו בכדי לשוחח על כל דבר שמעניין אתכם, האם יש לו מספיק ידע ותפיסת עולם מספיק רחבה וכן עומק מחשבתי, על מנת להעניק לכם לימוד שהוא חוויה ולא משנה מאיזה מגזר אתם מגיעים ועוד.

המאמר נכתב באדיבות מרכז דעת – המרכז העולמי להכשרה תורנית

Share Button