בית » כללי » ביקור בקבר רבי מאיר בעל הנס למשפחה המורחבת

ביקור בקבר רבי מאיר בעל הנס למשפחה המורחבת

רבי מאיר בעל הנס

רבי מאיר בעל הנס

ביקור בקברי צדיקים ידוע כמשהו המסייע לזכייה בסגולות וישועות עוד בחיים עצמם. כאשר אנו מגיעים לקברי צדיקים ומתפללים לקב"ה שייתן לנו כך וכך, ישמור עלינו בריאים, יזכה אותנו בזיווג, יזכה אותנו בילדים ומיני בקשות שונות, אנו בעצם מתפללים בזכות הצדיק הקבור במקום. רבי מאיר בעל הנס היה גדול התנאים בדורו ונחשב לאחד הצדיקים הגדולים לאורך הדורות של העם היהודי. זכותו עומדת לעד לעם ישראל ולכן אדם שיגיע אל קברו של רבי מאיר בעל הנס ויתפלל לקב"ה בזכותו של הצדיק ייטב לדעת סגולות וישועות בחייו.

איך זה עובד?

ובכן אנשים רבים נוטים לחשוב שאם יבואו ויישאו תפילה בהכרח שזו תתגשם. חשוב להבהיר כי מלבד הקב"ה אין אחד שיודע את חשבונותיו של אותו אדם מתפלל, מה מגיע לו, מה לא מגיע ומה הקב"ה רוצה לתת לו. גם אנשים שחטאו לא מעט בחייהם ידעו ישועות רבות בזכות מידת הרחמים של אבינו שבשמיים. תפילה בקבר צדיקים היא תפילה הנעזרת בזכותו של הצדיק במקום שאנו מגיעים לכבדו, כדי שייפתחו שערים שמיים וישמעו את תפילותינו. סיפורי ניסים המגיעים אלינו לישיבת אור תורה המתחזקת את קברו של רבי מאיר בעל הנס הן כמעיין נובע. אינספור סיפורים על סגולות וישועות שהקב"ה זיכה את האנשים שהגיעו אל המקום להתפלל בזכותו של התנא הקדוש רבי מאיר.

אודות רבי מאיר על הנס:

רבי מאיר בעל הנס, מלבד היותו גדול התנאים בדורו, הוא היה גם תלמידו החשוב ביותר של רבי עקיבא. מסופר שרבי מאיר היה יושב בראש השולחן בסמוך לרבי עקיבא והוא אף הסמיך אותו לדון בדיני קנסות. רבי מאיר הנו מזרע נירון אשר היה שר צבא של מלך רומי. הוא נשלח להחריב את ישראל אך כשהגיע לארץ ושאל תינוק מה למד היום ענה לו התינוק "ונתתי את נקמתי באדום בידי עמי ישראל". כאן הבין את עוצמתו של הקב"ה, עזב את הצבא הרומי ועלה לארץ. רבי מאיר נשא לאישה את ברוריה, בתו של רבי חנינא בן תרדיון התנא הגדול. היא הייתה אישה חכמה וצדיקה. רבי מאיר נקרא בעל הנס בשל סיפור שמובא בגמרא כאשר נשלח להציל את אחות אשתו מידי הרומאים ובזכות נס שעשה עם השומר ששחרר את אחות אשתו, נקרא רבי מאיר בעל הנס וזכותו נשמרה לעם ישראל לדורות. הוא עשה ניסים לעם ישראל בעודו בחיים וגם דורות שלמים לאחר לכתו – עד היום הזה.

ביקור בקבר עם המשפחה המורחבת:

ביקור בקבר רבי מאיר בעל הנס יכול להיות עוצמתי במיוחד לכל בני המשפחה, מילדים, בני נוער ועד מבוגרים. זוהי מצווה גדולה להכיר לבני המשפחה, לרבות הילדים הצעירים, את ההיסטוריה של צדיקי עם ישראל. זכות יותר גדולה להתפלל במקום בזכותו של התנא הקדוש. נשמח לארח אתכם בכל עת שתרצו וללוות אתכם בביקור חווייתי, מהנה ומרגש במיוחד.

Share Button