בית » בית ומשפחה » דיור מוגן בגיל השלישי

דיור מוגן בגיל השלישי

דיור מוגן בגיל השלישי

דיור מוגן בגיל השלישי

בגיל השלישי אפשר לחיות את החיים הטובים וליהנות מתקופת הפרישה מהעבודה מאחר ובני גיל הזהב עדיין מלאי מרץ, נהנים מאורח חיים עצמאי ומעוניינים לבלות, לטייל ולצבור חוויות חדשות. חשוב לזכור כי תוחלת החיים בישראל ממשיכה לעלות לכן רבים מבני גיל הזהב מחפשים מסגרות מגורים המבטיחות להם איכות חיים גבוהה, ביטחון, השגחת רפואית בעת הצורך וחיי חברה עשירים.

כיום, הפתרון המומלץ לבני הגיל השלישי הוא לעבור לדיור מוגן, זהו בית הורים מודרני, לרוב במיקום מרכזי, המציע תנאים אופטימליים למבוגרים מעל גיל 65. המקום מתאים לבני גיל הזהב המקיימים חיים עצמאיים לחלוטין ואינם זקוקים לטיפול צמוד או לפתרון סיעודי. בדיור המוגן יש מגוון רחב של דירות לבחירה, למשל דירות גן מעוצבות, דירות ליחידים ולזוגות ועוד, כמו כן המקום מציע שמירה מסביב לשעון, מרפאה המציעה השגחת רפואית צמודה ומענה מהיר ויעיל בכל בעיה, מגוון רחב של פעילויות וחוגים, חדר אוכל ומתקנים רבים כמו חדר כושר, בריכת שחייה, גינה גדולה ומטופחת ועוד.

מהו דיור מוגן?

דיור מוגן הוא בית הורים בסטנדרט גבוה המציע מעטפת שירותים כוללת לדיירים מעל גיל 65 השומרים על אורח חיים עצמאי. בדיור המוגן כל דייר מתגורר ביחידת מגורים פרטית, יש גם דירות המיועדות לזוגות, והמקום מספק את כל השירותים הנדרשים כמו אוכל, תחזוקה, ניקיון כללי, השגחת רפואית, שמירה, הפעלות ומתקני נופש ופנאי.

חשוב לציין כי הדיור המוגן אינו דומה לבית אבות, זהו בית הורים למבוגרים עצמאיים המעוניינים לחיות בכבוד ובמחיצת בני גילם, ליהנות משפע פעילויות וחוגים, מחיי חברה תוססים וממגורים במקום מאובטח מסביב לשעון.

למי מתאים דיור מוגן?

כאמור, הדיור המוגן מתאים לבני גיל הזהב מעל גיל 65. המגורים בדיור המוגן מיועדים אך ורק למבוגרים המסוגלים לבצע פעולות יומיומיות ללא סיוע ועזרה של מטפלים או משפחה, אך יש גם בתי הורים המציעים מחלקה סיעודית לדיירים הזקוקים לכך.

למעשה, דיור מוגן מתאים לכל בני גיל הזהב, לזוגות נשואים או ידועים בציבור, לאלמנים ואלמנות, לרווקים ורווקות וכו'. התנאי למעבר לדיור המוגן הוא יכולת לשמור על חיים עצמאיים, כמו כן המקום מתאים לבעלי נכס או ממון שיכולים לרכוש יחידת דיור במקום ולעמוד בתשלומים החודשיים, יש מספר אפשרויות תשלום.

אילו שירותים כלולים במסגרת הדיור המוגן?

הדיור המוגן מספק מעטפת שירותים רחבה המכסה את כל הצרכים של הדיירים במקום. השירותים העיקריים בדיור המוגן הם:

  • אבטחה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
  • השגחת רפואית צמודה על ידי צוות רופאים ואחיות.
  • חדר אוכל המציע לפחות 3 ארוחות ביום, המזון מותאם לצרכי הדיירים ולמצבם הבריאותי.
  • מגוון חוגים כמו יוגה, פילטיס, יצירה, תנ"ך, היסטוריה, מוסיקה ועוד.
  • חדר כושר ומתקנים נוספים כמו בריכה.
  • ניקיון ותחזוקה שוטפת.
  • הרצאות, סיורים וטיולים מאורגנים.
  • הפעלות בחגים ובימי הולדת.
Share Button