בית » בית ומשפחה » הדברת מזיקים בגינה הבייתית

הדברת מזיקים בגינה הבייתית

מזיקים יכולים להגיע לביתנו מכל מיני מקומות, אשר אחד מהם הינו הגינה

הגינה הביתית הינה אזור מחייה מעולה למזיקים אשר עלולים להתרבות בגינה ולהיכנס לביתנו. מזיקים אלה, למרות שלרוב ימצאו מחוץ לבית, עלולים להפריע רבות לשגרת חיינו במקרים בהם הם חודרים לביתנו, ולכן חשוב לבצע הדברת מזיקים בגינה בכדי להיפטר מהם ולהבטיח סביבת מגורים נקייה ממזיקים.

אז מה כדאי לדעת על הדברה בגינה?

  • עונה: בניגוד לפנים הבית, חוץ הבית והגינה מושפעים משינויי מזג האוויר, כך שגם המזיקים מגיעים בעונות מסוימות וגם ישנן עונות בהן ניתן לבצע הדברת מזיקים בגינה ועונות בהן לא. לרוב, מזיקים יתחילו לצוץ בגינה בחודשי האביב או הקיץ, משום שבחודשים אלו מזג אוויר המאפשר להם להתרבות, וכן לא שוטף אותם ומדלל את אוכלוסיית המזיקים בגינה. עונות האביב והקיץ הינן גם העונות המומלצות ביותר לביצוע הדברת מזיקים בגינה, גם כי זאת עונת ההתרבות שלהם ונרצה להיפטר מהם, וגם משום שבעונה זו אין גשמים אשר עלולים לשטוף את חומרי ההדברה ולהשפיע על איכותה.הדברה - הקוטל
  • שקיעת חומרי ההדברה :כאשר אנו מבצעים הדברת מזיקים בבית, עלינו לשטוף את הבית היטב לאחר סיום ההדברה בכדי להבטיח כי לא יישארו חומרי הרדמה בבית אשר עלולים להזיק גם לנו, אולם לא כך הדבר כאשר אנו מבצעים הדברת מזיקים בגינה. הדברת מזיקים בגינה אינה מחייבת אותנו להיפטר מחומרי ההדברה לאחר סיום התהליך, כך שהם יכולים להישאר על הקרקע ולהמשיך בפעולתם, כך שאפקט ההדברה ישמר לאורך זמן. חשוב לוודא שאנו משתמשים בחומרים המתאימים לשימוש בגינה, ואשר יכולים להישאר על האדמה מבלי לפגוע בה או בצמחים בגינה לאורך זמן.
  • לאחר ההדברה: הדברת מזיקים בגינה גורמת למות המזיקים, אולם רבים מהם ינסו להימלט מהגינה בטרם מותם. הדבר גורם להופעת מזיקים רבים בשטחים שאינם הגינה כגון החנייה, שביל הגישה לבית וכדומה. בטרם אנו מבצעים הדברת מזיקים בגינה, עלינו להכין את עצמנו לכך שנצטרך לנקות מזיקים רבים לאחר ההדברה, חוויה אשר עלולה להיות לא נעימה כלל.
  • עזיבת הבית: כאשר אנו מבצעים הדברת מזיקים בגינה, אנו לא חייבים לפנות את ביתנו, בניגוד למקרים בהם אנו מבצעים הדברת מזיקים בבית. למרות האמור, במידה ויש ברשותנו חיות מחמד אשר נמצאות מחוץ לבית, חשוב להכניס אותן וכן לוודא כי אינן אוכלות מצמחי הגינה או המזיקים שמתו לאחר ההדברה, בכדי למנוע מעבר של חומר הדברה אליהן. כמו כן, חשוב שלא לשהות בגינה עצמה בזמן ההדברה, היות וחומרי ההדברה נדיפים ועלולים להשפיע גם עלינו.

הדברת מזיקים בגינה מצמצמת משמעותית את כמות המזיקים בבית

הדברת מזיקים בגינה הינה חלק מהפעולות שעלינו לנקוט בכדי להבטיח בית נקי ממזיקים, וחשוב לבצעה בצורה נכונה בכדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר אשר יפטרו מהמזיקים בגינה בצורה יעילה.

Share Button


חדשות נוספות