בית » עיצוב הבית » לא רק יפים- על היתרונות המרכזיים של ארונות הזזה

לא רק יפים- על היתרונות המרכזיים של ארונות הזזה


6תחום עיצוב הבית הוא אחד התחומים המתקדמים והדינאמיים ביותר בעולם בשנים האחרונות. עיצובים וחידושים שהיו רלוונטיים לפני כעשור, מפנים מקומם לטרנדים חדשים ומקוריים, שמשלבים בין פונקציונאליות ומראה נאה יותר. אחד מפריטי הריהוט שתופס תאוצה בשנים האחרונות, הוא ארון הזזה. כיום ניתן לראות יותר ויותר ארונות מסוג זה בבתים חדשים וגם שילובים שלהם כאשר זוגות רוצים לחדש את מראה הבית ולהעניק לו מראה צעיר ונאה יותר. במאמר הבא תוכלו לקרוא על היתרונות השונים של ארונות הזזה.

מרחב ופונקציונאליות- היתרונות הגדולים של ארונות הזזה

בשנים האחרונות ניתן לראות מגוון רחב של דירות ובתים פרטיים. חלקם כוללים חדרים רחבים, שניתן להכניס אליהם מס' רב של רהיטים וחפצי נוי. אך לעיתים רבות, ההיפך הוא הנכון- דירות חדשות הנבנות בבנייני מגורים חדשים, מתאפיינות בחלל צר, שלא תמיד ניתן למלא אותו בפריטים רבים. בדיוק בשל סיבה זו, ארונות הזזה מהווים פיתרון מושלם לדירות מהסוג החדש- ארונות מסוג זה, מתאפיינות בציר שנפתח כלפי רוחב הארון, על גבי מסילה. השיטה הזו מחליפה את השיטה המיושנת של ארונות שנפתחים בדלת כלפי חוץ ותופסים מרחב גדול. בצורה זו, ניתן להכניס לחדר מיטה רחבה יותר, קומודה, שידות, מראה ובעצם כל ריהוט שתחפצו בו.

עיצוב חדשני וטרנדים בתחום

כמו בכל טרנד בתחום עיצוב הפנים, גם בתחום ארונות ההזזה, ישנם חידושים והמצאות. אם בעבר היו מסתפקים בעבודות עם עץ פשוט, הריי שכיום חברות ריהוט רבות עובדות עם חומרים מתקדמים יותר ומשלבות בתוך הארון פונקציות שונות- אחת מן הפונקציות היא למשל מתלה בגדים נשלף שניתן למשוך אותו כלפי מטה והוא אינו תופס מקום נוסף בארון. חידוש אחר, הוא אפשרות ליצירת תמונות על גבי הארון. משמע, אם חשקה נפשכם להתפרע עם תמונה שלכם, של ילדכם או של בן זוגכם על הארון- כיום כל זה אפשרי בשילוב של גרפיקות מתקדמות ואמצעים מתקדמים.

היתרונות שלא נראים לעין

כפי שנכתב, ארונות הזזה ממלאים פונקציה של שמירה על מרחב מצומצם ומראה חדיש ומעוצב יותר, אך האם בזה מסתכמים כל היתרונות? ממש לא. קחו לדוגמה את נושא הניקיון שהוא מרכיב מרכזי בשמירה על סדר והיגיינה בבית- ארונות הזזה מאפשרים לשמור על מינימום אבק ומזיקים בתוך הארון ולמעשה שומרים על הבגדים והנעליים שלכם מפני נזקי מזג האוויר והנזקים הטבעיים.  יתרון נוסף ומשמעותי הוא העובדה שבמקרים רבים ניתן ליצור אשלייה של סדר וניקיון גם כאשר הארון בתוך תוכו מעט מבולגן. זאת מפני שדלתות הארון מכסות על הפנים שלו ומאפשרות ליצור אשלייה של סדר ואירגון.

 

המאמר נכתב באדיבות קלאס דלת- ארונות הזזה.

Share Button